Wpis z mikrobloga

  • 9
1701 + 1 = 1702

Tytuł: Perfekcyjna niedoskonałość
Autor: Jacek Dukaj
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788308042779
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 392
Czytanie Dukaja to nie rozrywka, ale wracające słowa nauczycielki fizyki w gimbazjum: "siano, są mądrzejsi ludzie którzy to wymyślili" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przez niemal pół książki ufałem Autorowi, że zacznę rozumieć, a wszystko połączy się w logiczniejszą całość. I skoro wspominam "pół książki" to znak, że taki moment przyszedł; że zacząłem może nie rozumieć, co odnajdywać się w treści.

No niezły kawał naukowego westernu

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
pansiano - 1701 + 1 = 1702

Tytuł: Perfekcyjna niedoskonałość
Autor: Jacek Dukaj
Gatu...

źródło: comment_1654647135YYBDw3S7E9zEqqLanwVcUN.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pansiano: jeśli w połowie zacząłeś się odnajdywać, to gratuluję. Ja potrzebowałem pierwszego czytania "na brudno", żeby się oswoić. Dopiero po dłuższym czasie dojrzałem do drugiego czytania, tym razem ze zrozumieniem. Co do fabuły, nie jest ona w jakiś sposób odkrywcza. Miejscami widzę nawet autoinspiracje i rozwinięcie pomysłu z Extensy. Za to forma napisania jest naprawdę dobra i wymagająca dużego skupienia czytelnika. Pewna wiedza z zakresu fizyki kwantowej też nie zawadzi.
  • Odpowiedz
@ThomasTrip: Zdecydowanie forma i konsekwencja w zawiązywaniu intrygi podobały mi się najbardziej. Żeby się nie zrazić i nie popalić styków odpalam filtr "nie muszę rozumieć każdego akapitu".

Dla usprawiedliwienia intelektualnego lenistwa znajduję wymówkę: Dukaj chciał żeby czytelnik odkrywał świat i bohatera równocześnie z nim samym - zostanie obudzonym 500 lat później to nie rurki z kremem
  • Odpowiedz
@niebieski: Leszek Błaszkiewicz w jednym z odcinków Pop Science mówił, że Dukaj miał już napisaną kontynuację, ale rzekomo stwierdził, że mu się nie podoba i wyrzucił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz