Wpis z mikrobloga

Czy ktoś tu przy #ibs czyli jelicie drażliwym przeszedl na #keto ? Czytałem gdzieś, że ta dieta może dobrze działać na ludzi z tą przypadłością ale chętnie bym się zapoznał z czyimś doświadczeniem.
  • 9
@Tentypl: @bbkon: a jak reagujecie na ostre?

Pytam bo dawniej mogłem jeść ostre na spokojnie w dużych ilościach albo mega ostre, nagle coś się #!$%@? zmieniło i nawet jalapeno nie mogę zjeść bo maksymalnie do 2h sraczka jak cholera i bulgoty w brzuchu - niezależnie od keto na którym jestem ale nie byłem jak to nadeszło
@kkk240: a w ogóle nie reaguję. A jesteś 100% pewien, że to przez to ostre?

Ja kupę czasu się męczyłem, żeby samodzielnie zdefiniować co mi szkodzi, a co nie. No i póki nie usłyszałem o tym low-fodmap, to eliminowałem te rzeczy na 'wydaje mi się' no i okazywało się, że większości to nie trafiałem.

Może to coś innego zaszkodziło co zjadłeś razem z tymi papryczkami ¯\_(ツ)_/¯
@bbkon: to już jakieś 2 lata trwa, cokolwiek nie zjem z ostrym związane to sraka :D
Nie wiem czy to ta choroba, nigdy nie diagnozowałem nic tylko po prostu przestałem jeść ostre ale jak się gdzieś trafi albo żona coś w domu ugotuje i jest coś pikantnego albo w pracy coś zjem co sobie zamówie i jest ostre po prostu zawsze tak samo się kończy, niezależnie od żarcia tylko jak jest