Wpis z mikrobloga

Mój obecny laptop ma już 7 lat i mimo że do codziennego użytkowania jest nadal całkiem ok (czuć, że demonem prędkości nie jest, ale nie przeszkadza w użytkowaniu), to i tak zacząłem myśleć nad zmianą, bo od czasu do czasu zdarza mi się grać, a jednak z tym laptop już nie wyrabia i kilkuletnie gry już lagują, nie mówiąc nawet o niczym nowszym.

I teraz tak:
1 - Kupno laptopa z Windowsem.
---> Plusy: jestem w takiej sytuacji co obecnie. Jedna maszyna do internetu i opcjonalnego grania.

2 - Kupno Macbooka + konsoli.
---> Plusy: Mam iPhone i apple watch i macbook pasuje do ekosystemu. Poza tym lubię ten sprzęt. Gładzik to mistrzostwo świata i to jedyny laptop, przy którym nie wkurzam się nie mając myszki
---> Minusy: cena, zdecydowanie najdroższe rozwiązanie. Dylematy PS czy Xbox, potrzeba kupowania gier mimo posiadania sporej ilości na Steamie i innych tego typu platformach

3. Zostanie przy obecnym laptopie i dokupienie konsoli
Rozwiązanie przejściowe, najtańsze. Laptopa mogę używać nadal do internetów i kodzenia, a grać na konsoli. Z tym że za jakiś czas, pewnie krótszy niż dłuższy, laptopa i tak będę musiał zmienić. Minusem jest to samo co wyżej z grami i wyborem, którą konsolę wziąć.

Co robić, jak żyć?
#macbook #laptopy #komputery #pytanie
  • 14
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zmarnowany_czas: konsola to dla bogatych, kup sobie nowego lapka, Epic gry rozdaje to nie trzeba kupować, a jest tego tyle, że do końca życia nie ograsz, ja mam 211 gier na Epic, gram też w piraty bo wydanie 250 złotych na grę z wszystkimi DLC to jednak za dużo. Na konsoli to 250 zł za nowość to nie jest nic dziwnego, owszem można wymienić pewnie, albo kupić używaną, ale nawet jak
Mam podobna sytuacje dosłownie tez lap 7 lat tez jabłko i zegarek z ich stajni. Kupiłem ps4 pro na promce i w #!$%@? nie żałuje. Podejrzewam ze na konsoli będę #!$%@? aż nie wyjdzie 6. Imo mi ten zakup wyszedł na dobre.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zmarnowany_czas: Jeżeli do Twojej pracy laptop jeszcze się nadaje, to dokup konsole i masz spokój na dłuższy czas. Ceny komputerów i laptopów są wywalone obecnie w kosmos i pomału stają się hobby dla bogatych, a sama ich jakość jest totalnie nieadekwatna do ceny.
jak grasz cale życie na laptopie i myslisz ze sie przerzucisz tak o na granie na konsoli to od razu mowie Ci nie,


@majorkuprik: miałem jakiś czas konsolę, pożyczoną, ale jednak. Nie czułem żadnego problemu z graniem. Ale to pewnie dlatego, że raz to gram rzadko, a dwa to preferuję jednak grę padem niż klawiatura+mysz.

Epic gry rozdaje to nie trzeba kupować


@Shmoikel: ja chce sam wybierać, w co gram,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Klofta: To ktoś Cię mocno w błąd prowadził. Masz gamepassa na Xbox, za chwilę wchodzi nowy ps+, dodatkowo cały rynek gier używanych oraz przeceny. Serio nie trzeba kupować gier za 300zł, zwłaszcza, że i tyle to na pc zaczynają po mału teraz kosztować. No chyba, że ktoś poluje tylko na to co da za darmo Epic albo piraci. A no i jeszcze możesz się grami wymieniać, co na pc już takie
@Enso_: Mnie nikt w błąd nie wprowadza. Na PC masz torrenty i praktycznie każda nowa gra za friko. Czasem gnojki dają denuovo i trzeba czekać ale zdecydowana większość jest dostępna w dniu premiery.