Wpis z mikrobloga

Siemka Miraski.

Lecę na wakacje do Turcji dokładnie Kemer w środę. Jakieś tipy co przygotować nieoczywistego ? Jak wygląda sytuacja z gotówką ? ile wziąć na tydzien lirów/dolarów. A i czy może orientujecie się jak to jest z lekami na receptę w samolotach ? Pierwszy raz będę lecieć i wedle informacji wystarczy zapakowanie w oryginalne pudełko i poinformowanie na lotnisku, ale różnie to bywa xd.

Z góry dzięki !

#wakacje #turcja #turystyka
  • 10
@ojohne: Z lekami nie ma problemu. Nawet nie sprawdzali. W Polsce jedynie zapytałem się czy mogę je wziąć ze sobą bo 1 raz leciałem to celnik powiedział żeby tylko z plecaka je wyjąc. Były to krople do oczu. Koleżanka miała normalne tabletki w torebce to nikt nie zwracał uwagi. W drodze powrotnej miałem je normalnie przy sobie i tez nic nikt nie pytał.
@ykuleczka: @siemando:

Ogólnie Kemer jako miejscówka bardzo spoko. Dość mocno odczuwalne ze to popularny rosyjski kierunek (praktycznie z każdym, jak nie każdym dogadasz się po rusku) ja akurat mówiłem po angielsku i tez jako tako nie było problemu. Każdemu jak powiesz ze jesteś z Polski to pierwsze co powiedzą to 'Lewandowski'' polecam sprawdzić ( ͡° ͜ʖ ͡°). Miasto jest wielkości, hmm .. Sopotu ? Wszędzie dojdziesz
@ojohne: dzięki, cieszę się, że wycieczka udana. Akurat mówię biegle po rosyjsku, więc komunikacji z tubylcami się nie obawiam. Bylo duzo ruskich turystów, czy korzystałeś tam z fryzjera, lub barbera? Revolutem płaciłeś czy zwykłą kartą? Nie wiem jeszcze w ktory region pojadę, chce upolować jakieś last minut 2-3 dni przed wyjazdem.