Wpis z mikrobloga

@krossmaker: w sierpniu 2020 płaciłem około 180 zł/M3 i to się wydawało w opór drogo bo rok wcześniej M3 kosztował bodajże poniżej 150zl, więc taka paczka przed pandemia kosztowała jakieś 40-45zl a nie 60.
  • Odpowiedz
@krossmaker: Nie, to niemożliwe, bo koszty energii, robocizny, transportu idą ostro w górę. Tylko Ci się wydaje, a tak naprawdę na styropian czeka się miesiącami, a 700 zł za m3 to OKAZJA (TANIEJ. NIE. BĘDZIE.).
Tudemun
  • Odpowiedz
@krossmaker: W zeszłym roku kupowałem styropian, potrzebny mi był na sierpień. Od maja obserwowałem ceny. W czerwcu i lipcu cena mocno spadła, po czym w sierpniu jak zamawiałem to wystrzeliła w kosmos i była droższa niż w maju.
  • Odpowiedz
@Dzieciok:

Ocieplenie ścian zewnętrznych najlepiej przeprowadzać wtedy, gdy temperatura powietrza mieści się w przedziale od +5 do +30°C. Wykonanie ocieplenia w zbyt niskiej temperaturze i tuż przed wieczornymi przymrozkami, może powodować nieodpowiednie wiązanie spoiwa i problemy z osiągnięciem przez produkty właściwych parametrów. Natomiast praca w zbyt wysokich temperaturach może powodować zbyt szybkie odparowywanie wody z produktów, przez co mogą one stracić swoją trwałość.
  • Odpowiedz
@krossmaker to nie składy sztucznie windują ceny bo marże są mniej więcej stałe. Cena wzrosła u producenta to chyba ciężko żeby skład sprzedawał taniej niż producent co nie?

Problem z materiałami jest taki że w #!$%@? idzie z Rosji Białorusi i Ukrainy.
To powinno wystarczyć za odpowiedź czemu ceny #!$%@?ło
  • Odpowiedz
@derylio1: zgadzam się. Lepiej to zrobić w odpowiednią porę roku i przy odpowiednich warunkach atmosferycznych, ale mało kto tak robi. Deweloperzy się tym nie przejmują
  • Odpowiedz
@krossmaker: Kumpel pracuje w hurtowni stali, chytry dyrektor wypełnił 3 magazyny rurami i kazał sprzedawać tylko stałym klientom bo miała drożeć a teraz #!$%@? wie co z tym zrobić xD
  • Odpowiedz