Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Byłem dzisiaj na badaniu u dentysty, pierwszy raz od kilku lat (na studiach byłem może raz). Niedługo chce usunąć zęby mądrości i chciałem przed tym jeszcze wpaść na kontrole kontroli.

No i podczas kontroli wyszło, że:
Jedna górna ósemka jest ok, druga ma giga dziurę.
Dolne, na jednej widać coś tam, na ostatnia to nawet nie wyszła.
Coś tam na innych zębach, siódemka, coś tam między zębami.

I nie jestem zaskoczony, do ósemek prawie nie mam dojścia. Nawet szczoteczka elektryczna jak przycisnę tam (a mam ją od niedawna) to potem jak wejdę palcem i tak czuję, że nie jest czysto. Ale przed zakupem miałem cały czas podrażnione dziąsła od zwykłych szczoteczek więc też tak zawsze na #!$%@? czyściłem.

Ale zastanawia mnie jedno, że ta próchnica mnie nie boli i nie jest tak widoczna (może z wyjątkiem jednej ósemki ale ja jej nie widze zupełnie, więc cięzko mi to ocenić). A reszta to bardziej takie przebarwienia lekko brązowe.

Czy to nie powinno boleć? Czy nie powinienem mieć jakichś stanów zapalnych? Tzn miałem stan zapalny dziąseł, ósemki regularnie mnie bolały i bolą nadal ale nie czułem nic specjalnego poza tym, a to miałem na co dzień. Tylko raz w życiu (dawno temu) miałem sytuację, że mnie bolał ząb i potem dużo wiercenia i zalepiono to. Albo jak byłem dzieckiem to tylko raz miałem taką chamską "próchnicę", że w jednym z tych przednich zębów miałem taką dziurkę, którą było czuć językiem i widać, taką giga czarną. I tylko pamiętam, że mi ją metalem zalepili bo to był mleczak i potem jak mi ten ząb wypadł/wyrwali go to oglądałem ten metal co zalepiał zęba.

#stomatologia #zdrowie #medycyna

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #629a1e61ca5dcc04e5376d69
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: tak to normalne, mam tak samo. Taki „gatunek” zębów - ubytki są płytkie i wolno się rozwijają, a objawiają się głównie stanem zapalnym dziąseł, do którego łatwo się przyzwyczaić. Ja chodziłam parę lat z ubytkiem myśląc że to nadwrażliwość dziąseł, ale po borowaniu podrażnienie momentalnie zniknęło. Przy borowaniu nawet nie potrzebowałam znieczulenia. Są pechowcy którzy po takim zaniedbaniu mieliby od razu kanałowe, wszystko zależy od budowy zęba.