Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mircy, pytanie z zakresu #prawo.
Czy w jakiś sposób mogę dowiedzieć się czy jest prowadzone wobec mnie postępowanie przygotowawcze a konkretnie śledztwo? Nie dostałem żadnego pisma, nie byłem przesłuchiwany, ale wiem że osoba z którą jestem w konflikcie złożyła na mnie zawiadomienie do prokuratury. Nie mam pojęcia czy prokuratura w ogóle wszczęła śledztwo czy odmówiła, i właśnie tego chciał bym się dowiedzieć, czy jest się czym martwić.
Czy jeśli zadzwonię do prokuratury to podadzą mi taką informację czy muszę czekać na pismo? Dodam, że ta osoba złożyła zawiadomienie 2 miesiące temu a ja nadal nie byłem przesłuchiwany
#prawokarne #kiciochpyta

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6295ecb3ee2f24187f2855ea
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: nikt Ci takich informacji nie udostępni. Jakby postępowanie toczyło się przeciw Tobie, to już byś wiedział (usłyszałbyś zarzuty). Jeżeli to nie przestępstwo ciężkiej wagi to 2 miesiące to zbyt krótki okres na jakiekolwiek końcowe decyzje (chyba, że była odmowa wszczęcia)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: jesli postepowanie jest w fazie in rem to niczego sie nie dowiesz. Jak otrzymasz status podejrzanego tj. Wydane zostanie postanowienie o przedstawieniu zarzutów to ci doręczą i wezwą do zlozenia wyjaśnień.
@AnonimoweMirkoWyznania: zasadniczo tak, 6 miesięcy, ale to termin dotyczący zawiadamiającego. Nawet "jeśli nic w sprawie nie zrobią", to do 6 miesięcy muszą o tym poinformować zawiadamiającego, czyli osobę, z którą nie żyjesz najlepiej. Poinformują go, że odmówili wszczęcia dochodzenia, bo coś tam. Czyli jak za 6 miesięcy osoba, z którą nie żyjesz najlepiej, będzie chodzić poddenerwowana, to może być jakaś przesłanka, że coś tam zgłaszała.