Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki i Mirabelki
Tl;dr:
Czy różnice co do moralności/religijności są wielką przeszkodą w związku?

Od ośmiu miesięcy mam dziewczynę. Obydwoje mamy po 20 lat, to nasz wspólny pierwszy poważny związek w życiu . Ona jest dość mocno wierząca, ja mam cóż, mówiąc delikatnie dość luźne podejście do spraw religijnych - chodzę do kościoła dość nieregularnie, nie martwię się gdy zjem mięso w piątek, ale generalnie staram się być dobrym człowiekiem.

Dogadujemy się absolutnie w każdym aspekcie (posiadanie dzieci, świetnie nam się też spędza razem czas) poza wyżej wymienionym - ja naprawdę nie widzę przeszkody żeby mieszkać razem bez ślubu (nie teraz, w przyszłości), ona ma na ten temat odmienne zdanie, generalnie mamy trochę inną moralność.

Zacząłem się zastanawiać czy może to doprowadzić do rozpadu związku w dłuższym okresie czasu, ale naprawdę nie wyobrażam sobie że mógłbym ją zostawić - ona pomimo tego że wie o moich poglądach chyba też nie chcę żeby to się skończyło, ale czasami dopadają mnie takie myśli że mogłaby chcieć przestać zadawać się z takim bezbożnikiem jak ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Są tu osoby które były w podobnej sytuacji a mimo to udało im się stworzyć długotrwały i szczęśliwy związek? Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi xD


---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6295ad4bf4ccd449831d1ace
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 4
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: rozne sa podejscia do mieszkania razem przed slubem, ale - najwazniejsze - by dwie strony miały takie samo. U Was tego nie ma. I jesli nie wyobrazasz sobie oświadczyn i slubu bez zamieszkania razem (co jest raczej logiczne, ale nie dla wszystkich) - zastanow sie powaznie nad przyszłością relacji. Z drugiej strony, młodzi ludzie z Was i temat slubu to temat odlegly - ale tez nie dla wszystkich, bo sa
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Myślę że laska z jakimiś wartościami jest dużo bardziej warta uwagi niż byle jaki szon, która wartości mierzy głównie przez posiadanie. No i pewniej jest że się taka nie będzie puszczać bo z lafiryndami bez wartości tak już jest że puszczają się na prawo i lewo.
  • Odpowiedz