Wpis z mikrobloga

pytanie jak dziala event z dziedziczeniem Burgindii? Gram Kastylia i za #!$%@? nie moge ich dostac, zawsze jest jakas inna opcja. Mam royal mariage, 60 prestiz i relacje na 200 a oni dziedzica z sila weak
#eu4
  • 6
@Neltharim: z tego co pamiętam to od kilku updatetów w ogóle szanse na odziedziczenie ma tylko Francja i członkowie HRE, jako Hiszpania możesz z oddzielonego eventu otrzymać tereny Holandii (pod pewnymi warunkami, chyba Austria musiałaby odziedziczyć +dobre relacje z nimi? Ale to do sprawdzenia na forum)
@Neltharim: ej, mam to samo pytanie. Zachowałem specjalnie save. Mam 150-200 relacji/100 trusta/mariaż i dupa. 5 razy wczytywałem i albo wybierali cesarza HRE (Ansbach u mnie) jak jako GP obniżam im relacje to kuźwa na tron obsadzają Marie :(

Serio nie ma żadnej opcji aby to ogarnąć?
@Jartien:
@Neltharim: Jako kastylia/hiszpania masz specjalny event po tym jak Austria przejmie ziemie burgundzkie/dostanie ją pod unię. Musisz mieć RM z Austrią i twój władca musi mieć co najmnjej 20 lat. MTTH to 120 miesięcy, ale można zmniejszyć x0.5 nie mając władcy z dynastii Austriackiej na tronie, mieć francje na rywalu i austria też musi mieć francję na rywalu, w Austrii panują Habsburgowie i Austria posiada co najmniej 5 prowncji w Holandii.
@Neltharim: @Zaprzeczacz: nie akceptujcie rm ze strony Burgundii, trzeba samemu im wysłać propozycję. Normalnie wtedy jako kastylia można otrzymać pu z burgundią. Potem wyskakuje kolejny event, że cesarz chce by uwolnić ziemie leżące na terenie hre niderlandy itp. można się zgodzić, lub nie. W przypadku odmowy cesarz może wypowiedzieć wojnę, ale mając z nim dobre stosunki raczej tego nie zrobi.