Wpis z mikrobloga

#orange #swiatlowod #router #informatyka #siecikomputerowe
cześć. sytuacja nawiązuje do wcześniejszego wpisu https://www.wykop.pl/wpis/65492779/orange-funbox-swiatlowod-router-router-za-kilka-dn/
mam sytuację taką jak na obrazku - funbox od orange na 3 piętrze, do którego podłączony jest router huawei b525 (pozostałość po t-mobile) oraz mój komputer, w ścianach mam poprowadzone kable ethernet. Problem polega na tym, że po uruchomieniu PC nie jestem w stanie używać internetu, odpalenie przeglądarki wiąże się z wejściem do ustawien routera huawei. żebym połączył się z routerem funbox to muszę wyłączyć i włączyć kartę sieciową lub odłączyć i podłączyć kabel.
da się to jakoś rozwiązać?
huawei ma ip 192.168.8.1
funbox ma ip 192.168.1.1
  • 7
@RobiS: Ja mam tak jak ty tylko zamist huawei mam Asusa. Ustawiłem asusa że ma inne IP niż funbox, i tyle wszystko działa zero problemów.
huawei ma ip 192.168.8.1 daj mu sztywne IP 192.168.1.25
funbox ma ip 192.168.1.1 a tu zostaw takie bo innego nie dasz.
@Tytanowy_Lucjan
próbowałem waszych sposobów, niestety dalej to samo. nie wiem od czego to zależy ale np. 5 razy jak odpale kompa to normalnie od samego początku mam połączenie a ten szósty raz nagle łącze się z routerem huaweia no i lipa.
@patoologiaa w huaweiu 192.168.1.25 nie moglem ustawić, ustawilem jakiś inny (bodajże 192.168.1.254) ale też to nic nie dało.
@RobiS: a tego hua możesz dac jako brith albo coś innego? nie jako router? AP lub CLIENT? Bo on Ci to zaburza. A masz ONT czy bepośrednio światło i FUNBOX? Może jakbyć dał ONT by bylo gitarka. A nie lepiej Ci jakiegoś TP Linka kupić za grosze jako AP? Mam na strychu chyba z 4 mogę ci wysłać za flache :D