Wpis z mikrobloga

#programowanie #singapur #heheszki

Na wykopie możesz być kimkolwiek chcesz - programistą, inwestorem giełdowym czy ekspertem od rynku nieruchomości. Wystarczy mieć wystarczają bujną wyobraźnie. Przypomniała mi się historia gościa o nicku @programista_z_singapuru (konto już usunięte), który jak jego nick wskazuje - podawał się za programistę pracującego w Singapurze. Prawdziwy człowiek sukcesu - praca w Singapurze przy "tajnych, zaawansowanych projektach sztucznej inteligencji", ruchanie azjatek, pieniądze, delegacje na Tajwan, do Chin i do Hong Kongu, żeby zrobić jakiś programistyczny projekcik na boku oraz wiele innych.

Jednak w jego komentarzach dotyczących życia w Singapurze było wiele drobnych nieścisłości. A to kiedyś napisał, że w Singapurze wszyscy mówią po chińsku i w innym języku ciężko się dogadać (angielski i chiński to jedne z języków urzędowych w tym kraju i każdy zna angielski w Singapurze), a to kiedyś napisał, że islam został tam zdelegalizowany (dlatego muzułmańskie święta są tam świętami państwowymi), a to kiedyś pisał, że do Singapuru można dostać się jedynie samolotem (Singapur jest połączony mostem z Malezją, jak również posiada połączenia promowe z Indonezją) i wiele innych. Drobne przejęzyczenia ale jednak jak na kogoś kto mieszka w Singapurze i nie wie jaki tam jest używany język albo ile przejść granicznych ma państwo niewiele większe od Warszawy to trochę dziwne.

I jak mu kiedyś te przejęzyczenia wypomniałem to najpierw zaczął mnie wyzywać, potem mnie stalkował poprzez wrzucanie na mikroblog moich zdjęć, w międzyczasie wrzucał też zdjęcia Singapuru pobrane z google, ostatnim hitem było wrzucenie screena komputera z odpalonym Unity jako dowód, że jest programistą (wiadomo, że tajne, rządowe projekty sztucznej inteligencji tworzy się w darmowym oprogramowaniu do pisania gier), a na końcu usunął konto. Do dziś się zastanawiał co słychać u tego polskiego człowieka sukcesu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pobierz wyindywidualizowanyentuzjasta - #programowanie #singapur #heheszki

Na wykopie może...
źródło: comment_1653744867ynvRGsrLPxUzAbdbQwjCY6.jpg
  • 11
@wyindywidualizowanyentuzjasta: Mieszkam od urodzenia w Polsce (z małymi przerwami) i za #!$%@? nie wiem ile mamy przejść granicznych i z kim. Znam tylko te najbardziej popularne i opisywane w mediach.

Ile jest języków w Polsce? Czy kaszubski, gwara śląska i góralska do nich należą? Są szkoły, gdzie uczy się ich jako drugiego języka.
@arysto2011: Nie mówię o lokalnych gwarach tylko oficjalnych językach urzędowych, które w Singapurze są cztery - angielski, mandaryński, malajski i tamilski. A że większość mieszkańców kraju jest dwujęzyczna to dogadanie się tam jest niezwykle proste i nie trzeba znać chińskiego.

Co do przejść granicznych to zwróciłem na to uwagę, gdyż Singapur jest niewiele większy od Warszawy, a jednocześnie dobrze połączony z Malezją czy Indonezją co sprawia, że Singapur to świetny hub
Pobierz wyindywidualizowanyentuzjasta - @arysto2011: Nie mówię o lokalnych gwarach tylko ofic...
źródło: comment_16537543581iYmZt76iJby2WhFXmdxzP.jpg