Wpis z mikrobloga

@ahura_mazda: to przez PC na USB masz https://tails.boum.org/ odpalić na kompie bez netai tam jest electrum, przed odłączeniem USB trzeba przenieść gdzieś plik portfela, niby to bezpieczniejsze niż normalnie electrum zainstalowane na PC bo seed w celu potwierdzenia wpisujesz w odizolowanym środowisku a nie na windows 10 gdzie moga być wirusy keylogery. Można też electrum na odpalonym linux z USB.
Portfel sprzętowy to 300 zł, jak masz dużo tych BTC
  • Odpowiedz
@plaisant: dodałbym małą gwiazdkę - niestety na nowych komputerach Tails nie działa wcale, albo w rozdzielczości 800x600 bo bazuje na Debianie 11 z kernelem 5.10, który jest dość stary. Idealnie byłoby mieć na wyposażeniu dodatkowy komputer, taki nie-najnowszy żeby Tails na nim dobrze chodził. Ale jeśli działa, to jest super prosty i bezpieczny/prywatny system.
Też polecam, ale osobiście się trochę przejechałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@plaisant a tak swoją drogą - to MyCelium wygenerowało mi moj klucz publiczny i prywatny. Czyliii... Mogę mieć do tego dostęp, poza MyCelium prawda? Skoro znam oba hasze to nie muszę używać konkretnie MyCelium aby kiedyś portfel otworzyć?
  • Odpowiedz