Wpis z mikrobloga

Ma ktoś z Was doświadczenie w dojeździe z Chorwacji do Trebinje (BiH)? Wg Google trasa od Trebinje do morza w Chorwacji to około 30-37 minut autem, ale nie wiem, czy w sezonie lipiec-sierpień nie dojdą kolejki na granicy na np godzinę stania?

Kusi mnie by wynająć tam nocleg, bo miasto mnie urzekło (na filmie Makłowicza), a potem zjeżdżać za dnia do Cro nad morze, a wieczory i biesiady robić w BiH co pewnie też przyczyni się do oszczędności. Dodatkowo w zasięgu 2 godzin miałbym i Peljesac i Budvę w Czarnogórze

#chorwacja
#bosnia
  • 5
polecam zrobić bazę w Orebiciu


@prawo: Bardziej mi to Trebinje chodzi po głowie (Chorwację mam już trochę zjeżdżoną, bo byłem jak dobrze liczę 8 razy), tylko wiadomo dzieciaki będą domagać się morza codziennie, a z doświadczenia wiem że na różnych przejściach CRO-BiH różnie to wygląda w sezonie.
@magicznyfred: nie wiem czy jeszcze aktualne ale ja w tamtym roku jezdzilem po chorwacji i bosni ichnimi PKSami. Kolejek raczej nie bylo i zazwyczaj 20-30m na granicy spedzalismy, w wiekszosci na sprawdzaniu paszportow pasazerow. Fajne bylo to ze czesto sie cieszyli ze polski paszport przyjechal ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jezdzilem koniec sierpnia. Musisz takze uwazac bo wiele przejazdow granicznych jest czynne tylko dla localsow i na zagranicznym