Wpis z mikrobloga

1622 + 1 = 1623

Tytuł: Zapisane w kościach
Autor: Simon Beckett
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: ★★★★★★★
Tłumacz: Berenika Janczarska
Wydawnictwo: Czarna Owca
Druga część serii z Davidem Hunterem. Tym razem doktor Hunter przybywa na Runę, jedną z wysp Hebryd Zewnętrznych, gdzie były policjant znalazł spalone zwłoki w opuszczonym domku. Pozornie prosta sprawa bardzo szybko staje się zawiła, a główny bohater oraz jego towarzysze muszą zmierzyć się z niebezpiecznym mordercą. Z lądu miały przybyć posiłki, których zadaniem byłaby pomoc w śledztwie oraz zabezpieczenie dowodów. Sprawę jednak komplikuje sztorm - nasi bohaterowie są zdani tylko na siebie, a niebezpieczeństwo staje się coraz większe.

Mamy tutaj kilka zwrotów akcji, które powodują, że tak naprawdę do samego końca nie możemy być pewni jakie jest rozwiązanie zagadki. Autor co rusz próbuje nam podrzucić błędne tropy ale większości przypadków łatwo można się zorientować o ich celu. Niemniej jednak zakończenie nieco mnie zaskoczyło. Na mój gust było lekko przekombinowane ale wciąż dobre.

Na pewno na plus jest dobrze poprowadzona akcja - od książki ciężko się oderwać.

Ta część jest nieco gorsza od pierwszej. Pierwszą oceniłam na 7/10, a tą oceniam na 6.5/10.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
Pobierz
źródło: comment_1653322995VpOQ2OSnH73fG4f6aGINfR.jpg
  • 7
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.3 / 10) (6 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-06-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: kryminał, sensacja i thriller
Liczba stron książki: 376
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-04-07 - Użytkownik Oo-oO ocenił na: ★★★★★★ (6.0 / 10) - Wpis »
2\. 2021-07-30 - Użytkownik ali3en ocenił na: ★★★★★★★