Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Dziś premiera Jujutsu Kaisen 0 w polskich kinach. Liczba zarezerwowanych miejsc jest imponująca, pomimo że film lata po torrentach. Wygląda na to że lecimy w mainstream. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#animedyskusja #anime
  • 34
  • Odpowiedz
@mishek: Nie wiem jak w innych miastach, ale w Krakowie miesiąc temu były zaplanowane 2 seanse w dzień premiery. Obecnie jest ich 5, a w kolejnych dniach ma być po 6 pokazów dziennie w Multikinie.
  • Odpowiedz
@zabolek: Chińskie bajki są w mainstreamie już od wielu lat. To nie jest rok 2010, gdzie za oglądanie anime, koledzy ze szkoły patrzyli na Ciebie spode łba.

Mnie tam cieszy, że kinówki wchodzą do kin. Wiadomo - 4/6 filmów Hosody było na festiwalach i kinach studyjnych (jeśli dobrze pamiętam to Bakemono no Ko i Summer Wars się nie pojawiło w Polsce). No i Ghibli - na pewno "Zrywa się Wiatr" był w kinach studyjnych w podobnym czasie co "Wilcze Dzieci", no i oczywiście jakieś pokazy specjalne, ale tego raczej nie ma co liczyć.

Jeśli trend się utrzyma i zamiast jednego filmu anime na dwa lata w kinie studyjnym, gdzie przyjdzie 10 osób na całą salę, duże sieci kinowe będą wypuszczać na bieżąco to co leci w Japonii to będzie bardzo fajna rzecz.
Polacy to weeby - mangi i LN się dobrze sprzedają i nadganiamy Japonię pod względem tłumaczeń. Jeśli anime w kinach też się przyjmie to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@young_fifi: Jako ktoś, kto zaczynał przygodę z anime od Czarodziejki Sally, Yattamana i Gigi la trottola, uważam że zachodnie mainstremowe normictwo powoli uśmierca anime. Na szczęście japonia jeszcze się broni przed zachodnim #!$%@?, ale ile wytrzyma?
  • Odpowiedz
@zabolek: No ja sezon oglądam 10 lat, a samo anime zależy jak patrzeć. Od 13 roku życia na bieżąco, od 7-8 roku bufferowanie Dragon Balla po francusku w 240p. Ale co to zmienia? Zawsze przyjdzie większa ryba, która obejrzała 4000 anime i ogląda RAWy serii z 2000 memberów na MALu.

Jak dla mnie argument OG fana/oldfaga, że "kiedyś to było lepiej i Ci nowi tylko psują" to zwykle tylko #!$%@?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@guest: @Bpnn: cam w niezłej wersji jest, ale z angielskim dubbingiem. Cam po japońsku już dużo gorszy.
@young_fifi: Helios też wyświetla i dużo miejsc zajętych, nawet w mniejszych miastach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Aiito: upierdliwe jest że żeby w Heliosie zwrócić bilet zamówiony w internecie trzeba zgłosić się do kasy kina. Więc i tak się tam wybiorę dziś ¯\_(ツ)_/¯ a na Multikino skołowałem sobie voucher i mam seans za 0 zł :d
  • Odpowiedz
@tamagotchi: Helios ma spoko nocne maratony. Szkoda, że w tym studenckim mieście Kraków go nie ma...

Ja trochę żałuję, że się rzuciłem 1.5 miesiąca temu na bilety, ale jak patrzę to wszystko w krakowskim Multikinie wykupione poza 21:00. "Wszystko" poza miejscami, gdzie można sobie kark skręcić.

Najbardziej jestem ciekawy ile osób pójdzie na film nie wiedząc, że to prequel serii TV xD
  • Odpowiedz
@mishek: Dzięki za cynk, bilet kupiony. Nie wiem czemu wydawało mi się, że premiera dopiero za jakieś pół roku. Ale ten czas #!$%@? :D
  • Odpowiedz
Właśnie wyszedłem z seansu. Film zrobiony bardziej dla widzów którzy nie widzieli 1 sezonu anime, strasznie prowadził za rączkę. Niestety moim zdaniem wyszło mocno średnio :/
  • Odpowiedz