Wpis z mikrobloga

Hej mirasy, szukam pierwszego #rower odkąd zajeździłem swojego komunijnego górala. Pomóżcie, bo nie ogarniam ani typów rowerów ani tym bardziej marek. Po przejrzeniu internetu wiem tyle, że pewnie dla mnie najlepszy będzie crossowy lub MTB. Jedyna marka, jaka mi coś mówi, z tych w moim zasięgu to Kellys. A skoro o zasięgu: budżet na sam rower to 2,5-3k. Do tego zostawiam osobno piniondz na kask, rękawice i pewnie jakieś okulary.

Po co mi ten rower, czyli to, co definiuje poszukiwany przeze mnie sprzęt: weekendowo jakieś wypady do lasu, po części z dzieckiem na foteliku za plecami, do tego dojazdy do pracy ok. 14 km w jedną stronę po ścieżkach rowerowych.

Dajcie znać, jeśli jest coś, na co szczególnie powinienem zwrócić uwagę lub czego powinienem unikać. Z góry dzięki za pomoc. Jakie marki są ok, a jakie to raczej przeciętne sprzęty?
  • 5
  • Odpowiedz
Jakie marki są ok, a jakie to raczej przeciętne sprzęty?


@Dziekan5: Co do zasady to im lepsza marka tym mniej dostaniesz w tym budżecie. Takie Lazaro nie ma marketingu, ma marną stronę, nie sprzedaje high-endowych rowerów, ale za to pakuje dobre komponenty w stosunku do ceny. Przy niektórych markach bywają problemy z obsługą, czy z tym jak podokręcany i wyregulowany jest sprzęt, ale też może to oznaczać niższe ceny (np. bywa
  • Odpowiedz
@Dziekan5: zobacz też rowery Unibike'a; polska firma, składają porządne rowery z markowych komponentów i jest w miarę dobrze jeśli chodzi o stosunek cena/jakość
(sam jeżdzę na trekkingowym Unibike Vision i jestem bardzo zadowolony)
  • Odpowiedz
@Dziekan5: Szczerze mówiąc - nie mam pojęcia, chyba pierwszy raz widzę, jak masz konkretny model to możesz wrzucić na tag z linkiem do specyfikacji i ceną, to może ludzie Ci doradzą czy ma to sens. Opinię podobną co Lazaro ma też Kands. Unibike to troch wyższa półka, ale też mają dobre rowery w dobrej cenie. Tylko cena na tyle dobra, produkcja mała, a fanów dużo, że ciężko dostać dany model. Z
  • Odpowiedz