Wpis z mikrobloga

Parę lat już nie orientuję się w nowinkach sprzętowych, a chciałabym się przesiąść z mojego nikona d90 na coś nowszego, z możliwością przesyłania zdjęć przez bluetooth, obiektyw na początek może być ten w zestawie, chyba że polecicie mi coś konkretnego. Wymogiem jest też względna lekkość, żebym nie narzekała, że taszczę kolosa zwiedzając na wakacjach czy chodząc po górach jak to mam z moim staruszkiem.

Nie mam konkretnych preferencji, tu sobie zrobię krajobraz, tu jakiś portrecik, tu kwiatuszka, byleby w miarę jasny. Macie jakieś ukochane sprzęty do polecenia? Niestety ( ͡° ʖ̯ ͡°), ale używki muszą odpaść.

#fotografia #sprzetfoto #nikon #canon #sony #aparat
  • 2
  • Odpowiedz
jeśli ma być lekko to bezlusterkowiec, bo d90 i tak kolosem nie jest. Prawda jest też taka, że często to obiektyw robi gabaryty i wagę. Ja polecam Olympusa albo Lumixa: małe body i lekkie obiektywy. Nie każdemu podejdzie matryca mikro 4/3 - polecam poczytać o wadach i zaletach.

A swoją drogą co złego w używanym sprzęcie? można kupić na małe pieniądze aparat z przed 4-5 lat, który będzie dużo nowocześniejszy niż Twój
  • Odpowiedz
@yelm: dla mnie nic, ja nie mam żadnego problemu z używkami, ale w tej sprawie akurat jest to wymóg odgórny, na który nie mam wpływu.

dzięki, rozejrzę się! wczoraj robiłam wstępne rozeznanie tylko wśród canon/sony/nikon :)
  • Odpowiedz