Wpis z mikrobloga

W przypadku Belgii, Luksemburga, Polski, Rumunii, Słowacji i Hiszpanii – 3G zostanie wyłączone do 2025 r.,

@DelPierdo: Zakładając, że nie zmienię sieci to do 2025 roku orange powinno uciągnąć. W sumie tak sobie faktycznie...

podobno nowe wydawane przez operatorów już w standardzie nie mają


@DelPierdo: masz jakieś żródło? Na szybko teraz szukałem, to znalazłem tylko wzmiankę o tym, że może GPRS nie działać. Wydaje mi się, że na ten moment 2G jest wciąż potrzebne ze względu na pokrycie zasięgiem. LTE/3G wciąż w wielu miejscach nie da się złapać.
@sadhas: jedynie takie, że ludzie szukająć kart do centralek alarmowych musza jakieś fikołki robić i szukać tych co jeszcze działają (w urządzeniach które mają tylko 2G), sam nie testowałem

@anonim1133: na HMS da się dograć GMS, ale to fikołki pod górę i nie lubię ich polityki wsadzania wszędzie palca ;-)
na HMS da się dograć GMS, ale to fikołki pod górę


@DelPierdo: Ano właśnie. Dlatego od dłuższego czasu szukam alternatyw i nie widzę. Jakby Pixel był normalnie dystrybuowany w polsce i wspierał te nasze "standardy" sieciowe to była by inna gadka.
@anonim1133: operatorzy musieliby go mieć w ofercie albo dogadać się z gulgulem
jest gdzieś w sieci szukajka które urządzenia mają implementacje i w których wersjach u operatorów, warto mieć 'kompatybilną' wersję w firrmware