Wpis z mikrobloga

@szymon465: z tego co patrzyłem kiedyś to takich przedmiotów jest bardzo mało, jakieś pojedyncze. Na UJ jest też infa, na UP także. W tym roku to #!$%@? wie jakie będą progi tak naprawdę. Mogą być niższe przez niż demograficzny albo #!$%@? w kosmos przez studentów z Ukrainy.
  • Odpowiedz
@mlodyernest: Właśnie najbardziej się obawiam o tych ukraińców w tym roku.
Wiem, że na UP idą ze 3 osoby z mojej klasy. Tylko UP wydaję mi się taki bardzo mało prestiżowy, tzn. obawiam się o poziom kształcenia tam.
  • Odpowiedz
@szymon465: z tym poziomem kształcenia to ogólnie wszędzie jest #!$%@?. Po prostu mało jest takich dydaktyków z prawdziwego zdarzenia a sporo betonu, szczególnie na tych filarowych kierunkach jak air, elektrotechnika, mechanika. Co do renomy uczelni to coś w tym jest xd. Jak ktoś wie że studiujesz na dobrej uczelni to inaczej na ciebie patrzy. Ludzie lubią oceniać z góry i jak widzą kogoś po jakiejś uczelni która jest uważana za topową
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szymon465: tak jak mówili koledzy wyżej progi z roku na rok są różne i warto złożyć, jak nie w pierwszej to może w drugiej turze ;)
Co do kierunków technicznych to musisz zdać sobie sprawę co mniej więcej się kręci, czy coś związanego z mechanika, elektronika czy może jescze coś innego. Zawsze można zmienić kierunek czy się przepisać. Przeważnie pierwszy rok to I tak ogóle kierunki typu matma, fizyka chemia itd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szymon465: to tym bardziej próbuj w tym kierunku. Na studiach I tak nauczysz się podstaw A cała resztę musisz sam ogarnąć ;) polecam też zapisać się do jakiegoś koła i tam działać. Będziesz miał zetknięcie (choć w niedużym stopniu) z "rzeczywistością" oraz przewagę przy szukaniu pierwszej pracy w zawodzie
  • Odpowiedz
@szymon465: kiedys pamietam jak startowalem na polibude to za rozszerzaona bylo dodaykowe 50pkt z miejsca. Mialem 12% wiec dostalem 62pkt. A inni startowali i brali podstawe gdzie1%=1pkt. Chwalili sie ze zdali na 40% i pytali po co mi ta rozszerzona. Czesc sie nie dostala :D
To sa teraz roznego rodzaju kredyciarze i zadluzeni z rozNych powodow, bo nie podejmuja decyzji z kalkulatorem w ręce.
  • Odpowiedz
Akurat w przypadku szkoły średniej #!$%@?łem tą kwestię po całości. Mam nadzieję, że nie popełnię tego samego błędu po raz kolejny


@szymon465: No to mordo, kierowanie się tym, gdzie bliżej, to pierwszy krok do tego, aby ten błąd znowu popełnić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Raczej się nastaw, że nie będzie ci się chciało wracać co tydzień do domu
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pingWIN00: A tak, patrzyłem na syllabus i mechaniczny kompletnie odpada xD Tylko właśnie o tym mówię, na WiIT te moje 70 nie wystarczy. Ale jest jeszcze ta na WIEiK.

@aegispolis: Do domu nie mam zamiaru przyjeżdżać częściej niż raz na miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale i tak jakoś lepiej bliżej domu. Mam nadzieję jeszcze taką, że w tym Krakowie uda mi się odnowić/utrzymać kontakt z
  • Odpowiedz
@szymon465: Próbować możesz. Pewnie nie masz technika w dziedzinie EE? Na PK chyba dalej jest, że masz 30pkt dodatkowe za to na informatyce i byś się dostał. Możesz też robić jak wyżej Ci napisał mirek, czyli w połowie października uderzać. Są jeszcze zaoczne, tylko trzeba płacić, ale no łatwiej się dostać
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pingWIN00: Właśnie ja po technikum jestem. W zeszłym roku jeszcze się dostawało punkty na WiIT. A w tym roku tylko na mechanicznym.
Tylko zaoczne to już nie samo studiowanie, lecz wypadałoby też pracować. A skoro mam możliwość studiowania dziennego to wolę z niej skorzystać.
  • Odpowiedz
@szymon465: Dlatego napisałem chyba, bo nie byłem pewny czy dalej to jest. Ja w zeszłym roku rekrutowałem na WiIT na informatykę i jeszcze było. Czasem bywa ciężko pracować i się uczyć, a później w razie rezygnacji nie szkoda aż tak zmieniać kierunku przez włożone pieniądze
  • Odpowiedz