Wpis z mikrobloga

2 milionów Polaków żyje w ubóstwie, tymczasem kolejne pieniądze na socjal dla Ukrów magicznie się znajdują. W 2023 r. najwyższa inflacja w Europie, niedługo benzyna po 10 zł, chleb tyle samo, ale co tam - stać nas! KPINA co ten pseudorząd robi, Polacy powinni być na pierwszym miejscu i o nich powinno się dbać w pierwszej kolejności!!! #polska #ukraina
  • 52
@Wile: Roboty w tym kraju jest tyle, że nie da się przerobić. Nie powinno się dawać pieniędzy za darmo nikomu, ani Polakom, ani Ukraińców. Z tym że akurat Ukrainiec który uciekał przed wojną bardziej tych paru groszy na początek potrzebował żeby miesiąc się zaklimatyzować niż Polski patus.
Można wspomóc ludzi którym spalił się dom, stała się jakaś tragedia, albo pomóc Ukraińcom którzy faktycznie uciekali przed wojną. Natomiast nie rozdawać bezmyślnie pieniędzy
@Wile: Mati z rządem wierzą że jak wywalą masę kasy na uchodźców to Unia zapomni o karze za Turów oraz drugiej za tzw. Izbę Dyscyplinarną.
Przecież już dwa dni po wybuchu wojny na Twitterze PiS trąbił żeby odblokowali środki...
A tu się Mati przeliczył...
@Heavenhell Nasze rację wojskowe wybitne nie są, ale kacapskie to jest dramat, część tych racji pewnie jest starsza niż średnia wieku na wykopie xD
A potem się dziwią ludzie że np. Pralkę można znaleźć w gruzach śmigłowca, inny świat. Pokazali w końcu wszystkim dookoła że to dzicz :p
@Mike_Paganini: YT kanał Durniew, są napisy jak się Ukrów nie rozumie, porównują 3 pakiety racji, w sumie polecam :P Jeśli chcesz - zapodam linkacza jaką paszę żrą orki a jaką prawilne soldaty z Ukrainy. Namawiam znajomego, by przywlekł do pracy rację naszej armii. Panzerwafle być może będą jedzone :P
@armacoder: Lepiej tam wojna, jak tu, czyż nie? Strat mielibyśmy po stokroć więcej... Tylko, ze nikt tego nie postrzega, że tam znikają CAŁE miasta warte miliardy USD... Fajne jest u nas mieć gdzie skoczyć na kebsa i kimnąć się w ciepłym łóżku, bez świstu altylerii i mieć pewność, że ojciec/syn/mąż/chłopak wróci z januszexu odjebując 8h. Ataki 15km od granicy mojego województwa...
Imo to reset, wielki reset, po zarazach wojna, cały świat
@krolwsi: W samych dużych miastach bez większego problemu znajdziesz 10 tysięcy osób żyjących w ubóstwie - wystarczą nawet stare osiedla budowane z wielkiej płyty. W znakomitej większości będą to osoby starsze. Do tego nie masz bladego pojęcia jak wygląda polska wieś. Samo Podlasie wystarczy, żeby te 10 tysięcy osób znaleźć żyjące w biedzie. Jesteś mocno odklejony od rzeczywistości, jeżeli nie był to troll.
@Out0fControl Żyje od 30 lat na wsi, właściciel gospodarstwa rolniczego,, ale nie mam pojęcia jak wygląda wieś. Owszem, nie wiem jak wygląda wieś na Podlasiu, poza tym, że byłem tam kilkanaście razy. W Małopolsce wieś wygląda tak, że roi się od domów za 500k na bogato wybudowanych. Możliwość pracy i zarobienia na chleb w praktycznie każdej firmie, od tartaków po budowlankę.

Jedynym trollem to jesteś Ty, bo rzuciłeś 2 mln, ale #!$%@?
@Wile:

Polacy powinni być na pierwszym miejscu

Na pierwszym miejscu to ci żyjący w ubóstwie powinni iść do roboty, a nie okradać pracujących obywateli. O wiele chętniej poprę pomoc ludziom którzy uciekają przed wojną, niż nierobom cwaniakom, i patologii która robi sobie dzieci by żyć z socjalu który na te dzieci przysługuje.
mogę płacić nawet 500 zl z osobistej wypłaty:p


@TheGreenBastard: no to wpłać, ale narzucanie wszystkim pracującym takiego obciążenia w czasach galopującej inflacji i kryzysu, to jest patologia, i mówię to zarówno odnośnie pustego socjalu dla Polaków, jak i Ukraińców
@Wile gdyby nie rządy pisu to 2 "milionów Polaków" (naucz się pisać po polsku onuco) by nie było tylko połowę mniej i by mogły liczyć na pomoc innych ludzi którzy by nie musieli myśleć o tym jak nie wpaść w biedę przy dzisiejszej polityce gospodarczo monetarnej nie-rządu
@Eremites: rozumiem, że ty nigdy żadnej literówki/błędu nie popełniłeś? Co wy macie z tymi onucami? Każdy musi Ukrainę popierać i nie mieć własnego zdania, bo inaczej onuca? Wkurzają mnie beneficiarze tak samo mocno jak wspaniała polityka monetarna PiS-u.
@krolwsi: Nie znaczy, że ktoś żyjący na wsi nie może być odklejony. To nie ja napisałem, że 2 miliony. Nawet tego nie potrafisz doczytać, więc nie dziwię się, że nie jesteś w stanie dostrzec skali ubóstwa. Zapewne nawet nie wiesz jak to się liczy i ile ludzi w Polsce nie ma dostępu do bieżącej wody. Dziesięć tysięcy to jakaś fantazja. Powody też.