Wpis z mikrobloga

@rss: ten Alior Sync, tak szumnie zapowiadany, to chyba jakiś syf z tego co słyszę. Gdyby było to połączone z Alior Bankiem, tak, by jego klienci mogli korzystać z Synca, to byłoby coś. A tak to kicha. Mi Alior Bank odpowiada, bo od jakiegoś czasu mogę telefonem płacić w Biedronce, a teraz także kupować bilety bez konieczności doładowania SkyCash, za co pobierali prowizję. I jestem ciekaw, czy w takich płatnościach też
@lmao: ale lepszego od czego konkretnie? Od większości kont na rynku lepsze są darmowe bankomaty na całym świecie oraz darmowe wpłatomaty, przy starcie prawie nikt nie miał też cashbacku (a jak był, to na śmiesznych zasadach).
@wodorost50: w Alior Banku karta nigdy nie jest darmowa, zawsze to 5 zł. Ale przy obecnym cashbacku i tak jestem zawsze na plus. Podejrzewam że całkowicie darmowe konto to jedyne atuty Synca, gdzie ja mam więcej usług i moje konto jest paradoksalnie bardziej internetowe :)

@rss: też mam darmowe bankomaty na całym świecie od początku, jak mam konto
@lmao: ale nie miałeś cashbacku i darmowych przelewów natychmiastowych oraz więcej płaciłeś za utrzymanie konta z tego, co pamiętam. :) Jak zakładałem konto kilka lat temu to Sync był tuż po starcie i miał lepsze warunki od zwykłego Aliora. Od tego czasu trochę się mogło zmienić, ale jak dla mnie nadal jest to bardzo dobre konto. Jeśli znajdę faktycznie lepsze to się przeniosę, ale jak dotąd nie znalazłem (nie żebym specjalnie
@rss: nie miałem cashbacku, ale była lokata nocna. Przelewy natychmiastowe są od jakiegoś czasu (i tak rzadko z tego korzystam) - i kosztują bodaj 1 zł za każdy 1000 zł, więc niewiele. A za konto wcześniej płaciło się mniej, właściwie za kartę, bo konto od początku jest darmowe.
@lmao:

są od jakiegoś czasu


Ale wtedy nie było. :)

kosztują bodaj 1 zł za każdy 1000 zł, więc niewiele.


A ja mam 10 takich przelewów miesięcznie za darmo, więc jeszcze mniej. ;)

(i tak z tego nie korzystam)


Widzisz, a ja skorzystałem kilka razy. Niezastąpione w różnych sytuacjach awaryjnych.
@rss: lokata nocna włączała się automatycznie każdej nocy zajmując połowę środków na ileśtam %, więc część kosztów za kartę się zwracało. A taki jest sens tego cashbacku obecnie.