Wpis z mikrobloga

Widziałem tu dużo poleceń kamery Vantrue, ale nie zauważyłem opinii użytkowników. Wrzucę więc zauważone mankamenty. Model N1pro z kartą Kingston CL10 128gb

- potrafi NIE nagrywać podczas jazdy (sytuacja z dziś: auto stoi kilka dni, a kamera ma włączony tryb parkingowy i oczywiście czasem coś się nagra nocą -> rano wsiadam do auta -> jadę gdzieś -> wracam -> patrzę z ciekawości na filmy i nie ma żadnego nagranego z 13 maja mimo, że miejsca na karcie jeszcze jest dużo)
- te filmy po wykryciu ruchu w trybie parkingowym potrafią mieć różną długość i rozmiar (dziwne, bo myślałem że 10 sekund nagrania będzie ważyć podobnie, a nie rozstrzał w przedziale 80-200mb i 10-120 sekund)
- czasem na karcie spotykam nagrane filmy o rozmiarze 0 bajtów, których nie da się usunąć deletem z poziomu komputera. (nawet jeśli wywalę wszystkie pozostałe filmy, to te o rozmiarze 0 bajtów zostaną, a co gorsza na karcie widać że zajmują jakiś znaczny jej procent np 15% pojemności i wtedy trzeba formatować kartę)
- czasem nagra się film, który ma rozmiar prawidłowy, ale nie da się go włączyć (dla mnie nowość, poprzednie kamery które miałem nagrywały zawsze prawidłowe pliki)
- jeśli myślisz, że w trybie parkingowym kamera nagra tylko istotne filmy to zapomnij (setki filmów do przejrzenia w takim trybie to standard, więc np gdzieś daleko przejechał samochód z włączonymi światłami, ktoś zapalił lampkę w oknie, liść spadł na szybę, liść spadł koło auta, wieje wiatr i ruszają się gałęzie, kot przeszedł, ptak przeleciał, a nagrania biegnących po niebie chmur to normalka. kamera więc pracuje, akumulator się rozładowuje, karta się zapisuje)
- Gsensor jest bardzo nieintuicyjny (co z tego że ma oznaczenia poziomów od 1 do 5 oraz dodatkowo poziom "wyłączony" jak nie masz pojęcia która cyfra oznacza jaki poziom czułości. 5 to prawie nieczuły bo najbliższy opcji "wyłączony", a może 1 to prawie nieczuły? testuj człowieku i sprawdzaj sam)
-kąt nachylenia do szyby musi być odpowiedni (w innym razie odbicia tekstury deski rozdzielczej niebywale dramatycznie obniżają jakość nagrania - w terenówkach, dostawczakach/tirach i autobusach raczej problemu nie będzie przez ich pochylenie szyby, ale w aucie osobowym już owszem)

Jeśli ktoś używa konkurencyjnej kamery w podobnym przedziale cenowym to można podpowiedzieć jak się mu sprawuje i czy widzi jej mankamenty. Może to standard i wszystkie teraz tak działają?

Szerokości życzę

#kamerasamochodowa #wideorejestrator #vantrue
  • 17
@aktywnymaz: dzięki za odpowiedzi

Gsensor- okej, ale przydałoby się choć jedno słowo podać w instrukcji, żeby było intuicyjne

częstotliwość 50hz jest
ekspozycję -1 a to po co?
zmiana karty? dziwna rada bo to jest urządzenie - rejestrator - który ma chodzić dobrze z różnymi kartami a nie z jedną konkretną. w laptopie, w telefonie, aparacie, kamerze też mi producent ma narzucać konkretny model karty?

soft aktualizowany po zakupie, choć nie sądzę
@alwykop: taka rada odnośnie karty że 80% ,,awarii" to wina kiepskiej karty

coś jakbyś kupił amg ale jednak lpg założył i żalił się, że na gazie nie idzie a powinien iśc ogień:)

dobra karta to nie droga karta tylko dobra

sandiski po 250zł wysypywały mi się bardzo często a samsung za połowę ceny działa do dziś

w telefonie cykasz fotke i karta odpoczywa, aparat to samo, a w kamerce pracuje karta
@mahestro: masz mireczku screenshota? tak sobie pomyślałem, że możesz tu go wrzucić jak zauważysz te błędne nagrania. będzie ku potomnym że nie ściemniamy bo i ja wrzucę jak następnym razem zajrzę w kartę

ps -> czym się kierowałeś w wyborze Samsunga EVO plus? chybił trafił czy polecenie kogoś?

@aktywnymaz: > > Cytowany tekst... w telefonie cykasz fotke i karta odpoczywa, aparat to samo, a w kamerce pracuje karta na okrągło,
sprawdziłem dziś kartę z ostatniego tygodnia:
1 - nie znalazłem tym razem zerobajtowych filmów
2 - ale mam DWA pieprzone tysiące nagrań z okresu jak auto stoi. Czasy trwania od 10 do 120 sekund, wielkość różna. Główni bohaterowie: ptak, liść, chmura, pies, chmura, słońce, chmura, słońce, chmura, słońce, liść, słońce, słońce, chmura, słońce, chmura, słońce, chmura, słońce, liść, słońce, słońce, chmura, słońce, chmura, słońce, chmura, słońce, liść, słońce, słońce, chmura, słońce, chmura,
@aktywnymaz: @mahestro: @Yurakamisa:

Kolejny tydzień minął i kolejne informacje o kamerze vantrue :
1 - nadal kamera potrafi sobie nagrywać przez cały dzień pełnowymiarowe filmy nawet jak auto jest wyłączone. NIE 10 sekund jak podaje producent, tylko nierzadko pełne 3 minuty i tak sobie prąd z akumulatora do kamery płynie
2 - PÓŁTORA tysiąca nagrań do przejrzenia na karcie: w roli głównej liść, chmura, liść, pies, liść, liść, drzewo,
alwykop - @aktywnymaz: @mahestro: @Yurakamisa: 

Kolejny tydzień minął i kolejne in...

źródło: comment_1654016004EnWevcfnhU5y1lXAxZjwr6.jpg

Pobierz
@alwykop: no szkoda, że na przystanku w centrum miasta nie ustawiłeś auta i dziwisz się, że ona nagrywa - wykrywa ruch to nagrywa :) na migawkach widzę drzewo które kołysze się non stop. Ustaw sobie tryb wstrząsu i zacznie nagrywać jak wykryje uderzenie. Albo po prostu ustaw lowbitrate skoro stawiasz tam gdzie non stop jest ruch.
@alwykop: a bo ty o N1 piszesz? to weź zmień może czułość trybu parkingowego?

adapter mógł zadziałać, kiedy ost film? bo wiesz, on CI zostawi 11.6V ale jak wrócisz po jakimś czasie do auta to może być i zero. Kwestia jak szybko spada ci napięcie na aku jak nie masz nic podpięte.
@alwykop: dziś kolejny raz potrzebowałem nagrania i okazuje się, że cały dzień jest uszkodzony: wszystkie nagrania z dziś mają po 0 bajtów. Karta nadal ta sama Samsung 128 GB EVO Plus. Zajęta w 60%.