Wpis z mikrobloga

Jak dostać l4? Wychowywałem się bez rodziców i nie wiem jak załatwiać takie podstawowe sprawy. Czy bierzecie l4 tylko jak jesteście chorzy? A jeśli nie to jak często wam się zdarza brać? I czy wtedy normalnie dostaje się wypłatę pomimo nie chodzenia do pracy?
#pracbaza
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sekra13: idziesz do lekarza jak ci coś dolega i dostaniesz l4. Jak masz umowę o pracę to masz płatne 80% tego co byś zarobił będąc normalnie w robocie. Jeśli na zakładzie są jakieś premie to tego nie licz i bierz pod uwagę że mogą za l4 premie do zera uciąć nawet
@Sekra13 To zależy czy jesteś faktycznie chory czy chcesz l4 bo lubisz oszukiwać. W pierwszym przypadku idziesz do lekarza albo teleporada w drugim przypadku medicept, erecepta za kilkadziesiąt złotych będziesz miał zwolnienie. Co do wypłaty to w przypadku umowy o pracę, otrzymujesz 80% normalnego zarobku a w przypadku hospitalizacji 70 albo 75, jeśli l4 jest w wyniku wypadku w pracy to 100%.
@Sekra13: L4 dostajesz od lekarza jak np. masz odpocząć czy jesteś niezdolny do pracy np. łamiesz rękę a pracujesz przy komputerze to lekarz może ci dać L4 na tydzień, żebyś przyzwyczaił się do gipsu; masz operację to lekarz obowiązkowo wypisze ci L4 na odpoczynek; złapiesz zapalenie gardła i przeziębienie to lekarz może zapytać się ciebie czy potrzebujesz L4 czy nie chcesz

na L4 dostajesz 80% wynagrodzenia o ile pracujesz na UOP
@Catmmando: bo właśnie ja 3/4 razy do roku łapie choroby gardła i zastanawia mnie czy pracodawca nie będzie zły jak tak często mnie nie będzie. A ciężko przechodzę te choroby gardła, więc o pójściu do pracy nie ma mowy.