Wpis z mikrobloga

#produkcjamuzyki #ambient #ableton #midi #edm
Hej, kojarzycie gatunek Ambient, albo raczej jego "rozwlekłe" odnogi:, deep ambient, space ambient, dark ambient, drone... ogólnie taki ambient, ale bez jakichkolwiek bitów, same drony, przeciągnięte efekty(jest multum składanek na YT z space ambientem do zasypiania/medytacji)

Bawiłem się w to kiedyś, jako hobby, jak byłem za zmywaku, to wiadomo kasa była, retro Korg taki kozak z mikrofonem do modyfikacji głosu jako keyboard, oraz Behringer BCR2000 jako konsola z pokrętłami do modyfikacji dronów/efektów podczas nagrywania na pół żywo, bydlak przy użyciu guzików shift/fn miał z miliard programowalnych pokręteł, dziwne ze nie ma takich tanich na rynku teraz).
Do tego Ableton z zestawem wtyczek i sampli.

Pytania, co polecacie do robienia space ambientów teraz z softu? Ableton dalej chyba jest, ale nie wiem czy jest rozwijany, chciałem sprawdzić najnowszą wersję to na Torrentach tylko te stare wersje co korzystałem z nich w 2016, plus mało kto udostępnia, to znakiem tego że nie jest już taki popularny.
Coś innego z takimi genialnymi pluginami, zestawami synthów, sampli?
A odnośnie sprzętu, niestety jestem w czarnej dziurze w Polsce C bez pracy i widoków na poprawę(zdrowie), próbuję się przebranżowić na coś ala "learn to code", ale jako że nie mam już 18 lat to trochę szybciej muszę robić przerwy w nauce, mam chęć się odchamiać podczas tych przerw, plus mam duszę artysty;).
Nie chcę się ładować w króliczą norę: "dołóż X zł i będziesz miał lepszy sprzęt. Na to mnie nie stać, ogólnie mnie nie stać na nic, ale muszę się odprężyć, bo oszaleję.
Z doświadczenie wiem że ambienty można robić na czymkolwiek, przydatne są pokrętła, ale klawisze też się przydają(mały format wielkości klawiatury).
Widzę że różne modele używane Akai/M-audio i wiele innych z tej półki są dostępne na Allegro: podstawowe sprzęty typu mini ilość klawiszy i z 8 pokręteł można dostać za ponad 200zł, ale nie wiem w co teraz celować. M-audio z tych modeli co miałem kiedyś styczność to masakra, ale znam opinie że są także przyzwoite modele za taka cenę, co polecacie?

Może komuś się przewala w przyzwoitym stanie(najbardziej nienawidzę jak jeden klawisz niedomaga, wybija mnie z rytmu "improwizacji", no i niełączące pokrętła też niefajne:), może sprzeda za uczciwą cenę?(uczciwą-uczciwą, a nie uczciwą-za darmo jak w memie z małpą polakiem;)).

Pozdrawiam Ambienciarzy i wszystkich działających z muzyką.
Pobierz RabarbarDwurolexowy - #produkcjamuzyki #ambient #ableton #midi #edm 
Hej, kojarzycie...
źródło: comment_1652383771hfOXLfLwPG3GvFTR5dKfPN.jpg
  • 2
Pytania, co polecacie do robienia space ambientów teraz z softu? Ableton dalej chyba jest, ale nie wiem czy jest rozwijany, chciałem sprawdzić najnowszą wersję to na Torrentach tylko te stare wersje co korzystałem z nich w 2016, plus mało kto udostępnia, to znakiem tego że nie jest już taki popularny.


@RabarbarDwurolexowy: Ableton jest bardzo popularny, być może mają lepsze zabezpieczenia. Tak samo świetną maszynkę Reason nie znajdziesz w nowych wersjach. Jak