Wpis z mikrobloga

Dobra, oficjalnie mam dość. Nie krzyczałem zbyt głośno jak na studiach byłem zmuszany do brania przedmiotów, które średnio pokrywają się z moim kierunkiem. Nie krzyczałem zbyt głośno jak siedziałem na wykładach z beznadziejnym prowadzącym. Nie krzyczałem zbyt głośno jak się okazało, że mam większą wiedzę z przedmiotu niż ten beznadziejny prowadzący.
No ale teraz to jest przegięcie
- Przedmiot bardzo ważny dla mojego kierunku studiów
- Beznadziejny prowadzący
- Dodatkowo niemający pojęcia o przedmiocie
- Uczący rzeczy niezwiązanych z przedmiotem
- Wymagający tych rzeczy na egzaminach

Można to gdzieś oficjalnie zgłosić? Podać uczelnię do sądu? Miał ktoś już podobne doświadczenia? Już głaszałem ten problem uczelni, ale zostałem zignorowany. Dodatkowo, ten sam prowadzący wyskoczył z tekstem, że jest się na uczelni nie po to, żeby czegoś się nauczyć, ale żeby zdobyć dyplom.

I tak wiem, w Polsce jest 100 razy gorzej, feudalny system i wykładowcy nieudostępniający nawet slajdów. Ale nie po to studiuje w UK, żeby walczyć z uczelnią.

#uk #studbaza
  • 8
  • Odpowiedz
@groman43: Masz masę opcji, zaczynając od wniesienia sprawy do "student repa" który poinformuje wszystkich na posiedzeniu komisji które jest co jakiś czas o twoim problemie i postara się to rozwiązać w twoim imieniu, możesz bezpośrednio iść do wykładowcy który jest opiekunem twojego roku i wyżalić się, docisnąć, że problem jest poważny. A finalnie możesz próbować swoich sił idąc z tym jeszcze wyżej czyli do kogoś kto opiekuje się całym departamentem twojego
  • Odpowiedz
@originalrudebwoah: Ja odbiłem się od Director of Postgraduate Studies (na którego swoją drogą wiele osób też narzeka). Następny w kolejce chyba będzie Head of Department.
Dzięki za tip o graniu na emocjach. W UK zdrowie psychiczne zawsze brane jest bardzo serio. A ja, nawet bez naciągania, faktycznie mam wszystkiego dość.
@narwi: Ależ proszę bardzo. Przedmiot nazywa się Advance Mobile Communication Systems. W ramach przedmiotu wykładowca próbował uczyć (bo prawdziwą nauką
  • Odpowiedz
@groman43: po każdym semestrze szanująca się uczelnia daje feedback form, które są omawiane na student forum. Każda szanująca się uczelnia ma student forum, gdzie każdy może przyjść i podzielić się wrażeniami z kadrą.
Robiłeś research opinii o uczelni i kierunku zanim tam poszedłeś?
  • Odpowiedz
@Budo: Feedback od studentów jest systematycznie ignorowany. Dodatkowo, moim zdaniem uniwersytet przyjął dużo studentów, którzy nie mają kwalifikacji żeby studiować ten kierunek. Dlatego na nic nie narzekają, bezkrytycznie wszystko przyjmują i cieszą że nie muszą się uczyć niczego skomplikowanego.
Zaskakująco, jeśli chodzi o telekomunikację bezprzewodową, to jest to jedna z lepszych uczelni w UK.
  • Odpowiedz
@groman43: Możesz też zasięgnąć pomocy od student union, gdzie powinna być osoba, która pomoże złożyć oficjalną skargę zgodną z procedurami twojej uczelni. Jak nic to nie da to finalnie możesz poprosić o pomoc tutaj: https://www.oiahe.org.uk/ Ogólnie to życzę ci powodzenia i mam nadzieję, że uda ci się w jakikolwiek sposób dojechać tych #!$%@?, co biorą pełno pieniędzy dając w zamian tak marne usługi.
  • Odpowiedz