Wpis z mikrobloga

Chciałbym kupić dobry ekspres do kawy, polecicie coś co da radę? Byłem na jakimś tam specjalistycznym forum ale tam jak nie ubijesz ziaren kawy własnymi pośladkami to to w ogóle nie jest kawa i coraz więcej amatorów pcha się do zabawy......

#kawa
  • 18
  • Odpowiedz
  • 1
@NieistotneKto ekspresów używam od dawna i z wieloma firmami miałem do czynienia. Jeśli zależy Tobie na jakości to polecam trzy firmy - Nivona, Jura i Melitta. Tylko czy warto wydawać np. aż 8000 zł jeśli chcesz robić tylko kilka kaw dziennie?
  • Odpowiedz
@TakiTaki: Ok, a pomijając chwilowo cenę - Jura S8 mogę dostać w bardzo dobrej ale w takim starszym wydaniu, który coś tam ma mniej, chyba nie ma tego całego młynka aroma.. jeszcze dokładnie sprawdzę. Ale ogólnie to solidne rozwiązanie?
  • Odpowiedz
@NieistotneKto: Uważaj na Jurę S8, bo wrócił do oficjalnej dystrybucji poprzedni model z wyjątkowo nędznym ekranem dotykowym i oba są jednocześnie dostępne. Jak nie potrzebujesz opcji gorącego mleka bez spieniania to bierz Jurę E8 (EB) i będziesz zadowolony. Jak chcesz zaszaleć to dołóż parę tysięcy i kup Z10 dla indywidualnej regulacji grubości mielenia i ekstrakcji kawy na zimno.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NieistotneKto: ogólnie Jura w moim przypadku była używana przez długi czas bardzo intensywnie. Przechodziło przez ten ekspres 1kg ziaren kawy - spisuje się nadal bardzo dobrze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NieistotneKto: uważam podobnie jak @alhakeem
Ja osobiście w ekspresach wolę program wybierać poprzez naciśnięcie dedykowanego przycisku lub pokrętła. Jakoś do dotyku przy ekspresie nie mogę się przekonać. To jednak moje zdanie.
  • Odpowiedz