Wpis z mikrobloga

@ajag: Ekspertem nie jestem i mogę #!$%@? głupoty, ale u mnie normalna klimatyzacja 3.2 kW z jedna jednostka wewnętrzna nie radzi sobie z całym mieszkaniem w trakcie upałów, wiec taki przenośny pewnie jeszcze gorzej będzie schładzał.
  • Odpowiedz
@ajag: przenośny to sobie z 10m² może jakoś poradzi (jeśli komus nie przeszkadzają piekielne hałasy i ogromne zużycie prądu w stosunku do skutecznosci)
Przenośny dwururowy poradzi sobie z ~ 20m² od biedy.
Jak możesz montuj normalny split.
  • Odpowiedz
@ajag: 1. Przenośny gdzieś to gorące powietrze wydmuchać musi, jak wystawiasz rurę przez uchylone okno to wydajność ma słabą. 2. Do tego brzęczy, jakby nie był cichy to na dłuższą metę mnie np. męczy.
  • Odpowiedz
@Endorfinek: u mnie 3,5kW Gree U-Crown daje spokojnie radę. Mam go zamontowanego w 25 m2 salonie i błyskawicznie zbija temperaturę. Gorzej oczywiście z bardziej oddalonymi pokojami, ale i one wytrącą parę stopni przy większych upałach.

@ajag: nie opłaca się, testowałem przez pare dni przenośny klimatyzator, to nie dość że był głośny, to temperatura spadała może z 1-2 stopnie. Normalny klimatyzator ma wydajność która zapewni i 18 stopni przy 30 stopniowym
  • Odpowiedz