Wpis z mikrobloga

Kupiłem baterię do Iphona SE 2016 na allegro i mam wątpliwości co do jej oryginalności.
Tę baterię
Jest jakiś patent jak mogę sprawdzić czy ta bateria jest oryginalna? Lub czy przynajmniej ma deklarowane parametry?

Używam telefonu do nawigacji podczas biegania, jest mały i robi dobre zdjęcia, zależy mi na dobrej baterii i małych rozmiarach. Nie chcę zmieniać tego telefonu, ew na nowszą wersję SE
#iphone #apple #telefony
  • 9
@Wyszynkowski: bedziesz mial bardzo duzy problem z udowodnieniem, ze nie jest oryginalna - nawet jak ja podlaczysz do programatora, to wyskoczy Ci “Genuine”. Jezeli trzyma +- to co oryginal, to na Twoim miejscu bym ja zostawil.
@Wyszynkowski: z tego co wiem to nawet autoryzowany serwis nie ma części ot tak tylko musi zamówić od japcoka po przyjęciu urządzenia więc skąd jakiś random na allegro miałby je dostępne od ręki. I jeszcze to "Nowa / OEM"...
@Wyszynkowski: obecnie nie ma żadnej możliwości aby kupić oryginalną nową baterię poza autoryzowanymi serwisami w Polsce. U autoryzowanych serwisów też to tak nie działa że mogą sobie zamówić ile chcą - wszystko jest monitorowane i rozliczane. Nikt na allegro nie będzie mieć nowej od ręki - z demontażu/podróbki tak.

Obecnie się to zmienia i można nabyć oryginalną baterię bezpośrednio od Apple w usłudze https://www.selfservicerepair.com/home - to ich sklep, razem z instrukcjami.
źródło: comment_1652013536QFpUbGZkWzISF1Jnp3dzhJ.jpg