Wpis z mikrobloga

Czy to jest waszym zdaniem moment zdjęcia aparatu? Niby jutro będzie zdejmowany po 26 miesiącach dołu i 24 miesiącach noszenia góry. Jak na moje oko to zgryz jest tak jakby "przekoszony" i kontakt pomiędzy łukami jest nieprawidlowy ale to najlepiej zobrazuja zdjęcia. Oprócz tego strasznie odsłoniły mi się korzenie zębów dolnych, odczuwam ból żuchwy, w nocy zdarza się zgrzytać zębami i mam bóle kręgosłupa w odcinku szyjno-piersiowym, które też niby mogą być od tego.

O co mam zapytać ortodontę, oczywiście zapytam o to co Was tutaj + chce zobaczyć jak mamy się po tym czasie do planu leczenia

#ortodoncja
C13CH4N - Czy to jest waszym zdaniem moment zdjęcia aparatu? Niby jutro będzie zdejmo...

źródło: comment_1652007482NMMwbWbECNuAGpCQ0owgkN.jpg

Pobierz
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@C13CH4N: jak zagryziesz zęby to na których zębach czujesz styk? Zwykle po zdjeciu aparatu zęby troche "siadają", ale u Ciebie szpary wyglądają na duże jeżeli druga fotka to zagryzione zęby.
@grzela52 druga fotka to zagryzione zęby. Styk czuje na wszystkich zębach od lewej 8 do lewej 2, a z prawej strony niestety brak takiego samego styku. Finalnie domtor nie zdjęła mi całego aparatu i zostawiła mi łuki u góry między 5 i na dole między 6 i 5. Patrząc na ogół problemów ktoś mi podpowiedział że to może być rozwinięta okluzja przez błędne leczenie. Biore dokumentacje i idę się pokazać innemu lekarzowi
@grzela52 w formie ciekawostki - wybrałem gabinet który polecił jakiś Mirek, ale umówiłem się teraz do innego orto z całą masą pozytywnych opinii z neta i zmajomych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@C13CH4N: Z jakiego jesteś miasta? Może coś podpowiem. Zauważyłem że najlepsi ortodonci mają mało opinii bo w sumie nie muszą nikogo zachęcać do leczenia, ludzie sami przychodzą i czekają w długich kolejkach.
@C13CH4N: W prawidłowym zgryzie górne zęby powinny zachodzić w 1/3 - 1/2 na dolne.
U Ciebie nie widać prawidłowej linii pośrodkowej zębów, ale to nie zawsze da się uzyskać.
No i jeszcze triada czynnościowa bocznych zębów. Jak ktoś nie jest pewny efektów leczenia to najlepiej się przejść do jakiegoś innego ortodonty na konsultację efektów leczenia. 200 zł za konsultację u innego ortodonty to nic przy kosztach całego leczenia.
rs15 - @C13CH4N: W prawidłowym zgryzie górne zęby powinny zachodzić w 1/3 - 1/2 na do...

źródło: comment_1652121246ba4TwYwkZBmIQnQvjQUWUL.jpg

Pobierz