Wpis z mikrobloga

Dobra, moje szkło z endera 3v2 wygląda jakby ktoś na nim żarł mięsne koryto. Do tej pory szpachelka + woda z mydłem, ale czuję, że trzeba czegoś mocniejszego do wyczyszczenia, bo i ujowo wygląda i się środek lubi nie kleić.

Mogę to fabryczne szkło przejechać acetonem zwykłym technicznym, albo benzyną ekstrakcyjną, czy to ma jakąś specjalną powłokę i coś uszkodzę?

Nie mam pod ręką żadnego zmywacza do paznokci. Pytanie czy ten aceton ze zmywacza jest jakiś "lepszy" niż "techniczny" z budowalnego, czy inwestować w jakieś czyściki do drukarek 3D za 4 razy więcej monet?

#ender3 #druk3d
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@RRybak: obróć szkło na drugą stronę i na niej drukuj, a jak potrzebujesz lepszej adhezji to kup hegron z Rossmana i spsikaj powierzchnię. Ta strona z nadrukiem ma jakąś tam warstwę adhezyjną i być może już Ci się zużyła, a aceton może ją jeszcze bardziej uszkodzić. Imo nie ma co się bawić w czyszczenie tego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RRybak: jak użyjesz acetonu to będzie wyglądało jak nowe, ja tak zrobiłem i... wszystko byłoby OK gdyby nie to, że nic nie chciało się do niego później kleić :D Fabrycznie to szkło ma warstwę kleju i stąd po każdym wydruku masz ślad na stole. Ja używam aktualnie Hegrona z Rossmanna i sportem wszystko ładnie się drukuje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@StanislawAniol: to chyba podrukuję jeszcze trochę na bokach i się przejdę do tego rosmana. Myślałem że ta chropowatość mu pomaga, ale wyszło, że dobrze że zapytałem, bo bym dobił ;)