Wpis z mikrobloga

@Notakaprawda: sprzedawca w sklepie się zarzekał, że wszystkie telewizory na stanie są u nich skalibrowana i innego nie da się kupić. Jedyny nieskalibrowany to ten na wystawie. Dlatego chce się dowiedzieć czy mogę zobaczyć, czy rzeczywiście tv jest skalibrowany, bo żadnego raportu z wykresami w opakowaniu nie było.
@bsuuuh: pewnie nie był z rtv albo pogieła mu się optymalizacja z kalibracją. Telewizory po kalibracji zazwyczaj nie są najjaśniejsze a najczęściej telewizory w sklepie daje się w tryby żywe. Ba, te które wyświetlają prezentacje producenta mają zablokowane ustawienia prezentacyjne.
@Notakaprawda: @TheBlueOne95: @qcoolka: Dziękuję wam wszystkim za odpowiedź. Byłem dzisiaj jeszcze raz w MM się zapytać o tą "kalibrację" i w pudełku powinien być certyfikat kalibracji. Akurat w tym sklepie widziałem, że mieli laptopa i robili "kalibrację" czy tam optymalizację. Na rachunku ma to nazwę - kalibracja rozszerzona. Po rozmowie z sprzedawcą, dosłali mi certyfikat w formie pdf. Teoretycznie więc odpowiadając sobie na zadane pierwsze pytanie - sprawdzić można
Pobierz bsuuuh - @Notakaprawda: @TheBlueOne95: @qcoolka: Dziękuję wam wszystkim za odpowiedź....
źródło: comment_1651871941DIN7xkl8cR48fI2xnkA5c6.jpg
Co tu się stało xd. Kalibracja oczywiście może okazać się fajną opcją ale powinno to wyglądać tak, że siadasz na kanapie w chałupie a pan powiedzmy Koper ustawia Ci tvka i po całym procesie mówisz czy jest ok.
Aż poszedłbym sobie na spacer do mm z ciekawości do teraz tworzą.
@Notakaprawda: dzięki, właśnie tak myślałem, że ta kalibracja to robienie celów sprzedaży usługi. Akurat karton i TV nie wyglądał jak rozpakowany i wszystkie naklejki na ekranie również były, więc dlatego miałem podejrzenia w sprawie tej "cudownej" kalibracji. Odezwę się na priv w sprawie optymalizacji. Dziękuję za rady.
@TheBlueOne95: TV pomniejszona o opust 200zł i dodana pozycja "usługa rtv kalibracja TV" za 199. Także jestem całą złotówkę do "przodu" w porównaniu z ceną z neta. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@TheBlueOne95: aż tak napalony nie byłem. Akurat ta linia modelowa jest w każdym sklepie z elektroniką w takiej samej cenie. Liczyłem w sumie dzisiaj na zwrot za usługę, ale teraz pomyślałem sobie, że w sumie to mogli ten certyfikat dorobić po fakcie jak do nich przyszedłem.
@bsuuuh: tak ale ceny internet/stacjo mogą się róznić - również na korzyść zakupu w sklepie stacjonarnym. Jeśli była cena powiedzmy 3800 a w internecie 4000 to mógłbyś kupić za 3800. Po prostu był jakiś mniej lub bardziej ukryty rabat.