Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki! W czerwcu planuję emigrację do Norwegii, mam już wstępnie ogarniętą pracę ale bez zakwaterowania. Próbowałem szukać na hybel.no i finn.no ale jest dosyć ciężko znaleźć coś zdalnie, zwłaszcza, że D number otrzymam dopiero po przyjeździe.

Jak sądzicie, co zrobić w takiej sytuacji? Airbnb i szukać dopiero na miejscu?

#norwegia #oslo #emigracja
  • 15
  • Odpowiedz
@Namikadze: nie wiem jak sytuacja wyglada w Norwegii, ale ja zaczynajac emigrację szukałem mieszkania na zadupiu 30-40km od miejsca pracy. Dużo łatwiej było znaleźć mieszkanie. Później okazało się ze połączenie pociągowe jest tak idealne ze wysiadłem pod praca ( ͡° ͜ʖ ͡°). Może spróbuj na grupkach facebookowych?
  • Odpowiedz
@Namikadze: to samo co Ty przechodziłem 3-4 tygodni temu. Umówiłem się na 4 viewingi, wybrałem, pokazałem ofertę pracy, umowa podpisana dopiero po wyrobieniu D nummber.
Pisz do nich po angielsku, powiedz ze masz środki na depozyt, oferta pracy do wglądu, referencje jak masz z polski, to załącz tez + tlumaczenie.
Depozyty tu to 2-3 miesiące czynszu
  • Odpowiedz
  • 1
@Namikadze znam ludzi co mieszkali na airbnb, ale mi się udało trafić na życzliwego Norwega i przyleciałem na weekend do Norwegii żeby podpisać umowę i wszystko pykło nawet bez depozytu
  • Odpowiedz