Wpis z mikrobloga

Mieszkam w #szwajcaria ale mam nadal dodatkowy numer telefonu i kartę sim w #orange #polska bo czasami wracam do PL i chcę mieć internet. W obecnej ofercie orange daje mi gigabajty internetu których używam w PL i wydaje mi się, że mam jakąś małą część tego pakietu dostępną też w EU. Orange ostatnio zaczęło odwalać breakdance'a i pisać, że zmieniają zasady i jak nie dzwonię, to za utrzymanie numeru będą pobierać hajs bo nie dzwonię i nie piszę smsów. Pytanie: czy jest jakaś inna sieć/oferta prepaid w PL do której mógłbym przenieść numer żeby mieć spokój z utrzymaniem numeru i sensowną dostępność internetu w #niemcy #francja i #wlochy ?
  • 12
@dominik949: Jestem w takiej samej sytuacji jak Ty, i chyba zrezygnuję po prostu z tego numeru w Orange. Mam szwajcarski numer w UPC i tam 10GB internetu w EU, na tygodniowe wypady do Polski powinno wystarczyć.
@dominik949: polityka korzystania fair z roamingu. Teoretycznie według prawa, po 3-ech miesiącach logowania się karty za granicą, mogą pobierać opłaty za roaming itp. Musiałbyś zmieniać kartę co kilka miesięcy, bądź po prostu używać swojej także w pl(nie rozumiem w czym problem).
@dominik949: Zmien umowe w Szwajcari. Sa spoko oferty za nie takie duze pieniadze (jak sie tu zarabia), z GB w europie. Przykladowo mam w teorii nie limitowany na EU, z zastrzezeniem ze po 40GB w miesiacu spada predkosc do 128kb/s
Pare lat temu bym polecil przejsc w Polsce do Play - mam jakas mega stara umowe, chyba sprzed 5-6lat, gdzie za 9PLN na miesiac (abonament) mam chyba tylko darmowe w Play
@krzyzakp: ale to w Szwajcarii(używając polskiej karty, ja mówię o używaniu głównej(szwjacarskiej) w pl(koszta roamingu w pl nie są wysokie, nie naciągamy jak Szwajcaria). Zasady roamingu dotyczą także krajów spoza eu/eog, polega to na tym że używasz karty więcej w kraju jej zarejestrowania, jeżeli nie operator może obciążyć dodatkowymi kosztami. Ale jak kto woli, nie wiem czy to jakaś oszczędność(jeżeli nawet tak to pewnie niewielka), a pierdzielić się z kartami.
@krzyzakp: Nie mam umowy i nie chcę mieć, lecę na prepaid w lyca i bardzo cenię tę elastyczność ;)
@lawicko: ja teraz w PL byłem 3 tyg a zdarza mi się pracować w drodze też i nie tylko w PL ale też na wycieczki do IT się przyda
@Haddi: Pierdzielenia sie z kartami nie ma jak masz telefon na 2 karty sim.
Fair roaming to z tego co pamietam rozwiazanie typowo unijne. Jak sie myle to podrzuc zrodlo, mowiace ze dotyczy swiata.. Ceny roamingu jakie mam, siedzac prawie ciagle w CH (moze z 4-5tyg w skali roku jestem na terenie UE), mam takie same jak rodzice co przyjada na 3-4tyg w roku do mnie z Polski.
@dominik949: elo, ja tak lecę na dual simie i jest to bardzo wygodne. Mam coś takiego w PL: "Play na Kartę Rok Ważności Konta" i polega to na tym że przynajmniej raz w roku musisz doładować konto, żeby nie straciło ważności (chyba nie ma minimalnej kwoty). Jak jadę do PL to wrzucam tam 30-50 złociszy i kupuję sobie formułę SOLO M lub L co daje mi nielimitowane połączenia i 10 lub