Wpis z mikrobloga

#ps5 #samsung
Po włączeniu VRR na konsoli w grach ekran albo migocze na czarno albo pojawia się komunikat "rozdzielczość nieobsługiwana".
Telewizor to Samsung Q6FN, bliźniaczy model NU8000, kabla używam oryginalnego, próbowałem ustawić niższą chromę ale dalej jest to samo.
  • 13
  • Odpowiedz
@Ale_co_to: Tak, mam 55, konsola rozpoznaje że telewizor obsługuje VRR ale jak w coś próbuję grać to ekran migocze na czarno, a czasami jak czarny ekran się utrzymuje to pojawia się napis "rozdzielczość nieobsługiwana".
Co ciekawe jak otworzę menu pokazujące bieżące parametry obrazu to rozdzielczość przeskakuje między 2160p a jakąś śmieszną ~700x chyba 250
  • Odpowiedz
@yeradd: Sprawdzałem, ale to jest telewizor z 2018 roku więc cudów nie ma.
W sumie kiedyś miałem już podobny problem ale myślałem że to po prostu wina długiego kabla czy coś, teraz objawy są takie same a kabel inny, oryginalny od PS5
  • Odpowiedz
@testaccount9432: Spróbuję jeszcze raz podłączyć PC, ale już kiedyś miałem ten sam problem, czyli to nie kwestia przepustowości a samego VRR które powoduje problemy, zresztą widzę że u użytkowników Xboxów też ten problem występuje
  • Odpowiedz