Wpis z mikrobloga

Jak się ma zakładanie fartucha jednorazowego do serwisowania urządzeń z ruchomymi elementami w świetle prawa? Przy obrabiarkach sprawa jest jasna, a jak to wygląda przy transporterach, wałkach czy chwytakach? Mam się jak bronić, czy muszę ryzykować zdrowie i życie? #bhp #utrzymanieruchu
  • 6
Jak się ma zakładanie fartucha jednorazowego do serwisowania urządzeń z ruchomymi elementami w świetle prawa? Przy obrabiarkach sprawa jest jasna, a jak to wygląda przy transporterach, wałkach czy chwytakach? Mam się jak bronić, czy muszę ryzykować zdrowie i życie? #bhp #utrzymanieruchu


@bbr555: jakbym miał wybierać - to jednorazowy papierowo-chusteczkowy 100x lepszy niż "szmaciany" - nawet jak coś cię złapie, to szybciej się rozerwie niż zauważysz (przeważnie jak takie używam, to nim
@Wegrzynski: > Odmawiam pełnienia obowiązków służbowych na dziale pakowni w fartuchu jednorazowych. Luźne poły fartucha i bardzo lekki materiał z którego jest wykonany, może skutkować pochwyceniem luźnych części odzieży przez ruchome elementy maszyn, co stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia.
@bbr555: Nie znam charakterystyki Waszych maszyn ani jakiego typu to jest fartuch, ale czy jak są jakieś urządzenia ruchome to nie są zabezpieczone np. kurtynami świetlnymi czy barierami? Ciężko mi sobie wyobrazić maszyny na pakowni, które faktycznie mogą Cię pochwycić jeśli są zabezpieczone zgodnie z przepisami.

Jak masz wątpliwości, to możesz poprosić BHP-owca o analizę ryzyka maszyn, a dopiero potem stawiać sprawę na ostrzu noża.
@Wegrzynski: BHPowiec ma lvl na oko 70 i najchętniej zakazałby pracy na maszynach. :-)
Rozbiło się o szefową:
- co jest anon?
- to i to, urwie łapę, okaleczy, albo #!$%@? maszynę
- kupcie anonowi ciuchy jakich potrzebuje i wprowadźcie niezbędne zmiany w księdze jakości żeby mógł w nich wchodzić na produkcję