Wpis z mikrobloga

@elf_pszeniczny: A akcjonariusze to nie są właściciele prywatni? xD Teraz też będzie musiał robić dobrze akcjonariuszom, z tym że pojawił się po prostu akcjonariusz większościowy który o wszystkim decyduje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Deems:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Privately_held_company

Teraz też będzie musiał robić dobrze akcjonariuszom, z tym że pojawił się po prostu akcjonariusz większościowy


Nie. Firma w całości należy do niego, ściąga ją z giełdy. Może robić co chce jeśli chodzi o jej rozwój, bez oglądania się na to czy kwartalne raporty spowodowały ciągle rosnącą cenę akcji.

W firmie akcyjnej brak wzrostu cen akcji = wywalenie kierownictwa na ryj. Nie ważne że firma ma duże zyski, one
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@elf_pszeniczny:

Firma w całości należy do niego, ściąga ją z giełdy.

Spodziewałem się tego ale gdzieś już to padło, źródełko jakieś?

Zaś co do tej prywatnej firmy to jednak trochę robisz fikołki. Spółka giełdowa stosując cenzurę nie łamie konstytucji (USA), w przeciwieństwie do instytucji państwowych.

Screen jest w odniesieniu do hipokryzji ludzi, którzy używali tego argumentu słowami "a bo to prywatna firma" (w sensie, nie państwowa) na usprawiedliwienie cenzury, póki cenzurowano
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@elf_pszeniczny: to, że skupuje wszystkie to wiem ale nie słyszałem oficjalnego zdjęcia z giełdy. Chociaż skoro on ma wszystkie to efektywnie nie ma tradingu nimi na giełdzie. Ale czy to jest jednoznaczne z odwróceniem IPO?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@elf_pszeniczny: spox.
Znaczy ja znam podejście do Elona do giełdy, więc byłem przekonany, że dokładnie to zamierza poprzez #!$%@? 100% akcji.
Inaczej by mu parkiet kontrolny wystarczył.
Po prostu jeszcze nie słyszałem aby powiedział wprost, że to robi z Twitterem
  • Odpowiedz