Wpis z mikrobloga

Siema mirki może pomożecie,
Mam problem z kartą graficzna, dziś podczas grania w pewnym momencie wiatraki zaczęły wchodzić na strasznie duże obroty, po czym zgasł monitor, To samo dzieje się podczas ładowania systemu, gdy system sie załaduje, wiatraki zaczynają wariować i monitor się wyłącza. Kartę graficzna to zotac geforce gtx1060 6gb ma ona z 4-5 lat. Czy to znaczy, że karta jest już do kosza? Czy da się to jakoś naprawić ?
Obecnie odłączyłem kartę graficzna, podpiąłem monitor pod zintegrowaną karte graficzna i jakoś działa.
#pcmasterrace #komputery
  • 5
  • Odpowiedz
@LewitujacyMarian: Minimalna szansa jest, że się przegrzewa, ale pewnie padła.Warto sprawdzić temperatury, wymusić od razu z automatu 100% obrotów wentylatora, ale też po kolei zmniejszyć taktowanie rdzenia do max w lewo, a potem pamięci by zdiagnozować co jest winne. To przy użyciu msi afterburner.
  • Odpowiedz
@LewitujacyMarian: 4-5 lat jak wytrzymuja teraz karty to nic tylko sie cieszyc :P Dostaje duzo takich co padlo po 3 latach. Idz sobie na jakis serwis i niech CI jeszcze dokladna diagnoze zrobia. Zaplacisz 30 zl, ale przynajmniej bd mial pewnosc.
  • Odpowiedz