Wpis z mikrobloga

Co myślicie na temat tych drewnianych statków z ali/shopee do sklejania? Kilka lat temu bawiłem się w modelarstwo, wtedy plastikowe, samolotów głównie. Niestety dopadła mnie choroba, z którą mierzyłem się rok. Hobby jakoś przestało mnie jarać, były ze 2 podejścia, ale nic z tego.

Obecnie zastanawiam się nad powrotem, ale raczej już nie do samolotów. CHcialbym spróbować z statkami i kupić coś taniego na test żeby nie było szkoda kasy gdy jednak znów okaże się, że pasja do modelarstwa uleciała na zawsze.

Z tego co pamiętam, to są dobre firmy, które to produkują, ale taki model to raczej z kilkaset zł. Na chińskich stronach można znaleźć coś jak na zdjeciu. Nada to się na poczatek i test, czy będą problemy jak z najgorszymi modelami plastikowymi z lat 80?

Chciałbym by jednak coś z tego powstało a części w miarę do siebie pasowały ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#modelarstwo
Pobierz
źródło: comment_16508010529XJgFZYHpvEAyCm53c5M7x.jpg
  • 4
@Neobychno: Mówię to jako osoba, której ojciec uwielbiał zawsze dłubać takie modele.

Być może, przyjdzie Ci sam korpus tego okrętu (no to co na wodzie się unosi) a żagle, nitki to tylko pokazane jak to może wyglądać, a do zestawu dostaniesz jakieś piepierowy chłam, i ostatecznie będziesz musiał sobie sam je dokupić. Choć porządne drewniane modele są droższe, więc albo będziesz miło zaskoczony, albo w najgorszym przypadku będziesz cztery dyszki w