Wpis z mikrobloga

Jak dokładnie wygląda to zwalczanie procederu współdzielenia kont na Netflixie? Sprawdzają to po lokalizacji adresu IP czy z danych bankowych przy podpięciu kary debetowej?

I drugie pytanie - czy jak ktoś jest zameldowany w punkcie X, a mieszka gdzieś indziej, w punkcie Y, to czy jako gospodarstwo domowe są uznawani domownicy z miejsca X czy Y?

#pytanie #netflix
  • 3
@LonesomeWild: nie wiem jak to działa z punktu widzenia prawa, ale gospodarstwo domowe to osoby w domu

możesz być zameldowany z rodzicami, ale jak mieszkasz z dziewczyną w wynajmowanej kawalerce to ty z nią tworzysz gospodarstwo domowe

pewnie podobnie będzie z Netflixem, lokalizacyjnie to rozwiążą, pewnie jakiś spoofer GPS by wystarczył do ominięcia tego, a jak ktoś ma internet radiowy i lokalizację na polu razem z 100 innymi osobami to jeszcze
@LonesomeWild: Netflixa nie obchodzi gdzie jesteś zameldowany. Jeśli cokolwiek sprawdzają to biorą lokalizację gdzie najcześciej się logujesz, czyli pewnie tam gdzie mieszkasz. Więc jakby brali domowników to z tego gdzie mieszkasz. Póki co weryfikacji jako takiej nie widzę, dzielimy konto w 4 osoby i żadnych problemów. Może ze 2-3 razy w ciągu kilku lat poprosiło o kod mailowy i tyle. Nie ma się tym co przejmowac póki co.
@LonesomeWild: ja nie mogę pobrać nic na telefon ponieważ wyświetla się komunikat że zbyt dużo osób korzysta. A to że Netflix jest moich rodzicow i brata nikogo nie obchodzi. Pakiet premium, a takie ograniczenia. To już wolę sobie wykupić konto w innym serwisie.