Wpis z mikrobloga

@OvIce: Tak. Jak chcesz zagrać w tą megakampanię to kupuj resztę części na przecenach, ja za podstawki zapłaciłem 120 zł na steamie. Ale bez sensu to zrobili, powinni dać możliwość grania jak masz tylko jedną z dwóch części i po prostu ci zablokować frakcje z części których nie posiadasz. Widać że chcą jeszcze na poprzednich częściach trochę siana zgarnąć żeby uzasadnić robienie Mortal Empires dla Warhammera 3.
@wideokojimbo: Ewidentnie lecą na kasę bo 1 i 2 część jest nawet droższa niż 3, obie starsze są po 250 a 3 jest za 220 około, jakoś tak. No nic, może poćwiczę pawiana z kluczami, bo nie widzi mi się 1k wydawać, a najbliższa przecena to pewnie Winter Sale.
@OvIce: Lecą na kasę bo zrobienie mapy, przeniesienie frakcji i (prawdopodobne) zmiany w balansie kosztują w #!$%@? siana dla developerów. Nie ma co ryzykować na stronach z kluczami, w czerwcu będzie Steam Summer Sale a trochę wcześniej może być wyprzedaż warhammerowa "Skulls For The Skull Throne". Dopóki nie ma Mortal Empires to nie ma się co śpieszyć z kupowaniem, chyba że bardzo chcesz ograć frakcje których nie ma w trzeciej części
@OvIce: czasami też są przeceny bez eventu, dodaj sobie pierwszą i drugą część na listę życzeń, jak będą na przecenie to dostaniesz e-maila. Przy największych przecenach część pierwsza kosztowała 64 zł, część druga 87, także wyjdzie ci trochę mniej niż tysiąc złotych. Do tego DLC przy przecenach (niektóre mają nowe frakcje, niektóre mają dobre ale niepotrzebne jednostki, niektóre mają jednostki niezbędne do grania jak pierwsze DLC do skavenów) też mało kosztują,
@Howard_Roark: dajesz zarobić ludziom którzy lecą sobie w #!$%@? zamiast developerom którzy stworzyli tą grę, niektóre klucze są kradzione albo kupione przy pomocy kradzionych kart. Do tego niektóre klucze nie działają i musisz się pieprzyć z obsługą klienta, albo co gorsze, działają ale potem coś się z nimi może stać (mi ubisoft usunął dwa Assasin's Creedy po paru miesiącach z konta) i wtedy wyrzucasz pieniądze w błoto. Jeśli nie kupujesz starych
dajesz zarobić ludziom którzy lecą sobie w #!$%@? zamiast developerom którzy stworzyli tą grę, niektóre klucze są kradzione albo kupione przy pomocy kradzionych kart.


@wideokojimbo: Klucze są kradzione? W jaki sposób? Wydaje mi się, że 99% pochodzi z różnego rodzaju promocji i developerzy zarobili już na nich kiedyś raz, nikt nie zostaje okradziony.

Nigdy nie miałem problemu z niedziałającym kluczem na Steam, ani z usuwaniem produktu. Rzeczywiście głównie gry Paradoxu mam
@Howard_Roark: ja kiedyś kupiłem, chyba Diablo 3, z Eneba. Znasz tę stronkę? Dobra jest? Widzę że WH2 jest za 50 ziko, więc 200 taniej niż bezpośrednio ze steama. W razie jak promki nie będzie fajnej to by to wjechało.
@Howard_Roark: W taki sposób że ludzie przejmują czyjeś karty kredytowe, kupują klucze a osoba do której należała karta kredytowa daje chargeback. Klucz zostaje w rękach scammera a wydawca oddaje więcej hajsu bo są dodatkowe koszty przy chargebacku które są naliczane do wydawcy. Nie mówię że tak wyglądają wszystkie klucze, niektóre są z bundli, inne z regionów gdzie ceny są tańsze ale kupując tego typu klucze wspierasz rynek gdzie takie scamowanie to
@wideokojimbo: w 100% się zgadzam z Tobą w tym temacie kluczy, jednak gdyby ceny starych gier jak WH1 i 2 były normalne jak na stare gry to nawet bym nie rozważał, ale w sytuacji kiedy stare są wyższe niż świeży WH3 i różnica jest tak ogromna, to rozumiesz że to skłania do zastanowienia się.
@OvIce: oczywiście że to rozumiem, szczególnie biorąc pod uwagę zarobki w naszym kraju i stosunek pensji do ilości gier jakie człowiek może kupić tutaj w porównaniu do zachodu. Po prostu moim rozwiązaniem na ten problem są przeceny. Ja mam dużo gier kupionych do ogrania, do tego dochodzą jakieś multiplayery w które czasami se popykam (Apex i Guild Wars 2) więc nie śpieszy mi się kupowanie nowych gier na premierę albo bez