Wpis z mikrobloga

Chciałem sobie zamówić konkretny magnez (cytrynian magnezu w formie leku), przejrzałem blisko 10 aptek i żadna nie oferowała dostawy do paczkomatu. Okazało się, że to nie tak, że jej nie oferują, tylko gdy zamawia się lek, to wysyłają kurierem. Sęk w tym, że to lek bez recepty, więc sensu to za bardzo nie ma ¯\_(ツ)_/¯


#anime #randomanimeshit #yorbriar #yorforger #spyxfamily #zakolanowkianime #redeyesalert #
tamagotchi - Chciałem sobie zamówić konkretny magnez (cytrynian magnezu w formie leku...

źródło: comment_1650524537t0QN0BOe5XUNWfZfmtYg5V.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@tamagotchi: Apteki często nie wysyłają do paczkomatów ze względu na wymagane temperatury przechowywania leku. Niektóre leki jak będą leżeć 2 dni w tempetarurze -30 albo +40 mogę być do wywalenia. Żeby się nie #!$%@?ć z tym co można wysłać paczkomatem, a co nie, po prostu nie oferują tej opcji.

Oczywiście paka busa kuriera to też rzadko są idealne warunki, ale ryzyko zdecydowanie mniejsze.
  • Odpowiedz
@tamagotchi: To już nie lepiej z allegro zamówić bez żadnych prowizji aptek itp? ||

Kurcze też bym musiał zamówić jakiś. Kiedyś przez lekarza brałem Magne-B6 Max (cytrynian) i było git. Chciałem przycebulić, bo przecież "magnez to magnez" i kupiłem wodoroasparaginian magnezu. Nie mogę tego brać, bo czuję jakby mi żołądek płonął i wręcz przeciwnie działa ( _)
  • Odpowiedz
wodoroasparaginian magnezu

niedawno kupiłem ten
https://www.doz.pl/apteka/p14404-Aspar_Espefa_Premium_tabletki_50_szt.

bo stwierdziłem - wezmę najtańszy, ważne że lek, a nie suplement, nawet spoko działa, tak jak rzadko miewam sny, tak odkąd go biorę przed snem to mam regularnie, a opaska wykazuje że mam dłuższą fazę REM, więc się zgadza

ale skoro cytrynian ponoć najlepszy, to trzeba sprawdzić ;d

B6. B6 i B12 mam w energetykach i bałbym się przedawkowania xD

meh, żeby to przedawkować to trzeba
  • Odpowiedz
@tamagotchi: O jezu te suple. Też je miałem i tylko połowę zjadłem. U mnie czegoś jest tam za dużo albo zbyt duży miszmasz i po każdej tabletce mi się mega w głowie kręciło xD

Dzięki za poleconko tego magnezu, zapisane na telefonie i zobaczymy w aptece po ile będzie :D
  • Odpowiedz
@BlackReven: Lek dopuszcza do obrotu Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Przed dopuszczeniem do użytku odbywają się badania, czy lek rzeczywiście działa tak jak powinien. O handlowaniu suplementami diety zawiadamia się Sanepid, a że wszyscy widzieliśmy jak bardzo skuteczny jest podczas pandemii, to jeśli ktoś chce mieć pewność co do produktu, to warto wybrać lek.

B12 raczej jest ciężko przedawkować, a dodatkowo jest jej coraz mniej w mięsie,
  • Odpowiedz
@hitori: tam była obawa o B6, którego jest 10 mg w jednej tabletce jeśli chodzi o lek, który wysłałem, a dawka toksyczna to powyżej 200 mg ;d i to dopiero zażywana przez dłuższy czas w takich dawkach może wywołać niepożądane objawy
@BlackReven:
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@BlackReven: Ogólnie to wczytałem się w ulotkę obu leków z magnezem i co z tego, że ten, który biorę (Aspar Espefa Premium) ma 250 mg magnezu, jak to w postaci wodoroasparaginianu i jedna tabletka odpowiada 17 jonom magnezu. Pudełko ma 50 tabletek i kosztowało mnie 6 zł. Na tej samej ulotce widnieje informacja, że powinno się dostarczać 5 mg magnezu na 1 kg masy ciała. Więc u mnie to będzie 300
  • Odpowiedz