Wpis z mikrobloga

Wyjaśnijcie mi co jest złego w terapii? Przecież bez drugiej osoby, która obiektywnie spojrzy na wasze życie ciężko jest się wyrwać z wyrobionej latami rutyny, która powoduje coś co określa się mianem przegrywu. Poza tym w czasach gdy relacje społeczne zamierają i rozmowa z drugim człowiekiem o swoich problemach jest rzadkością to tym bardziej terapia wydaje się być okej.
#przegryw
Defined - Wyjaśnijcie mi co jest złego w terapii? Przecież bez drugiej osoby, która o...

źródło: comment_1650491395PzA487ZGiG7dkCpxvMDtse.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@elf_pszeniczny: Jest to dość ogólnikowe, to prawda, jednak jeżeli chłopy ewidentnie mają symptomy depresji to powinni zasięgnąć rady specjalisty, ale wielu po prostu męska duma nie pozwala poprosić o pomoc, bo co mi tam jakaś julka co życia nie zna będzie mówić co robię źle hehe
  • Odpowiedz
@Defined: Bo w wielu osobach panuje przekonania że terapia czy psycholog to jakieś gusła i naciąganie ludzi za pieniądze, wielu się sparzyło bo poszło do niewłaściwej osoby, wielu też unika tego tematu bo gdzieś tam wygodniej jak ktoś poklepie po plecach na tagu zamiast pójść na terapię i czasem usłyszeć brutalną prawdę o swoim toksycznym postrzeganiu świata

Terapia się wydaje ok, bo jednak psychologia i psychiatra na tyle się wykształciły że
  • Odpowiedz