Wpis z mikrobloga

Czy po leczeniu invisalign poprawiła lub uwydatniał się wam linia szczęki? Albo po leczeniu aparatem zwykłym? Byłem dzisiaj u ortodonty i polecał to zamiast aparatu w moim przypadku. Po leczeniu oczywiście retencyjny. Problemem jest niezamykajacy się zgryz głównie z przodu, diastema i kilka mniejszych spraw.
#invisalign #ortodoncja
  • 17
  • Odpowiedz
@KacapRemover: linia szczęki może Ci się poprawić jak zrobisz sobie zabieg operacyjny/MSE a aparat jeżeli będziesz wyrywać zęby np 4/5 może nawet pogorszyć linię żuchwy.Jak jesteś dorosły to zapewne nie będzie poza samymi zębami żadnej zmiany w wyglądzie twarzy chyba że zejdziesz z tkanką tłuszczową w dół
  • Odpowiedz
@KacapRemover: ja noszę clear alignery firmy dr Smile i zauważyłem, że odruchowo układam język wyżej, na podniebieniu. Coś prawie jak mewing, a mewing może poprawić twarz - więc może o to chodzi, nie tylko o samo wyprostowanie zębów
  • Odpowiedz
@feegloo: część. A jak się sprawdza dr smile? Bo dziś dostałem symulacje na 10 nakładek i szukam opinii :) podzielisz się wrażeniami? Dziękuję
  • Odpowiedz
@lelek_m: jestem w połowie półrocznego leczenia (też 10 nakładek) i nie mam zastrzeżeń. Nakładki są spoko, jest apka do kontaktu i tyle

Aczkolwiek wydaje mi się, że można zrobić to taniej. Patent na clear aligner wygasł jakiś czas temu i więcej firm to oferuje
  • Odpowiedz
@feegloo: a efekty już widoczne? Cena mnie zadowala więc nie szukam 'taniej' tylko chce być pewien efektu :) jakieś wskazówki? Jak się z tym żyje na co dzień?
  • Odpowiedz
@lelek_m: cośtam widać, ale kolejne nakładki są coraz ciaśniejsze

Przez pierwsze dni ciężko wytrzymać te wymagane 22h. Można się przyzwyczaić, nie przeszkadza podczas snu. Ofc zdejmuje się przed jedzeniem. Plus że można wyczyścić albo odpocząć, bo nawet 20h w kontekście łącznego czasu noszenia nie robi różnicy

Ponoć klasycznym aparatem leczyłbym 50% dłużej
  • Odpowiedz