Wpis z mikrobloga

Niesamowite jest ile znowu widze wpisów o tym, że Nawalny miał rzekomo wiele antypolskich wypowiedzi, że euforycznie popierał aneksje Krymu oraz jest agentem bo inaczej nie pozwolonoby mu wypowiadac sie z wiezienia i pisać w internecie.
Wszystko powyższe to manipulacje, ale nie potrafiący ich weryfikowac wykopowicze masowo to plusują.

1- Tymczasem zapytani o wskazanie antypolskich wypowiedzi absolutnie nigdy tego nie robią. Nawalny o Polsce wiele nie mówi, ale wszystkie wypowiedzi jaki znam były pozytywne i na wiecu w Kaliningradzie wskazywał PL jako wzór. Nadal czekam na prezentacje tych antypolskich. Niektórzy nawet twierdzili, że on wysuwa żądania terytorialne.

2 - ''Skakania z radości'' po aneksji Krymu przez Nawalnego też nie było - mało tego nazwał ją złamaniem prawa.
Mit o fanatycznym poparciu Nawalnego dla aneksji wziął się z tego, że Moskiewskij Komsomolec takowy tekst napisał podrasowujac wypowiedzi i dodajac tam propagandowe tezy o poparciu dla Putina. A polskie portale ten tekst przedrukowały z pierwotnymi tezami nie zwracajac uwagi, że poparcia dla aneksji ze strony Nawalnego tam nie ma.
Owszem Nawalny powiedział, że teraz Krymu nie można już tak oddać i innym razem wspomniał o 2 referendum.
Tyle, że to są oczywiste wypowiedzi. Nawalny chciał budowac swoja pozycje i wyskakujac w 2014 za oddaniem Krymu zakończyłby swoją karierę.
To tak jakby ktoś chcacy zdobyć wielkie poparcie w Polsce wyskoczył z planem wyborczym polegajacym na oddania majatku pożydowskiego. Ba w Rosji zapowiedz oddania Krymu to przestepstwo.

3. Nawalny przebywa w więzieniu i nie ma bezposredniego dostepu do internetu. Jednak teraz toczyła sie rozprawa i przez ten czas ma dostep do swoich adwokatów, którzy są przekaźnikami jego wypowiedzi, a w jego profile wpisują je współpracownicy Nawalnego, którzy opuscili Rosję. Ot i cały spisek.

Apeluję o niepowielenia bezrefleksyjnie tego typu wrzutek tylko dlatego, że ktoś tak napisał.
Warto dodać, że za pomocą podobnych manipulacji przypisywano prorosyjskość S.Cichanouskiej z Białorusi.
Część z tego to celowa rosyjska dezinformacja.

#rosja #neuropa #4konserwy #ukraina #ruskapropaganda
  • 24
  • Odpowiedz
@LebronAntetokounmpo: Nie wiem czy cały, ale coś rzuciłem okiem. Nie pamietam za bardzo co tam było.
Nawalnego i jego ludzi oceniam na podstawie ich wystapien i działanosci na kanale. Nie uważam go za jakiś cud, troche populista, ale to jedyna osoba zdolna organizowac protesty w Rosji w ostatnich latach i bledem jest atakowanie go razem z Kremlem.
  • Odpowiedz
@szurszur: Ja słyszałem akurat czepianie się do czego innego, jego nacjonalistycznej/neofaszystowskiej przeszłości. Co prawda już się w ten sposób nie wypowiada, ale ile w nim zostało z dawnego gwoździa w mózgu, to ciężko stwierdzić.
  • Odpowiedz
ale ile w nim zostało z dawnego gwoździa w mózgu, to ciężko stwierdzić.


@aegispolis: myślę że szukanie śladów tego gwoździa może urodzić gwoździa w innym miejscu. Jeśli ktoś jest "bezobjawowym" faszystą to chyba nie ma co robić wokół tego afery, zwłaszcza że dyskredytowanie opozycji jest na rękę obecnym "objawowym" faszystom( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
a pokaż jakas jego wypowiedz o polakach pozytywną


@boskizigolo: W wywiadzie dla Wyborczej chyba, a taki niewymuszony watek masz tu od 2:41 na wiecu w Kaliningradzie.

2:42 - Nawalny pyta - W waszym regionie duża część ludzi jeździ do Polski na zakupy?

- Daaaaaa - odpowiada tłum

- Ludzie jeżdżą po produkty do drugiego kraju bo taniej?

- Tak, Jakaś kobieta krzyczy - ''trzy razy''

- Nawalny - Trzy razy? No
szurszur - > a pokaż jakas jego wypowiedz o polakach pozytywną

@boskizigolo: W wyw...
  • Odpowiedz
@pilot1123: Nie przeczę, a nawet z chęcią zobaczyłbym Nawalnego zamiast Putina, bo choćby z potrzeby odróżnienia się od niego musiałby parę rzeczy tam poprawić. Nawet chcę wierzyć, że po prostu wyrósł z nacjonalizmu i możliwe, że tak właśnie jest. Tylko jak ktoś kiedyś dla polityki nazywał grupy ludzi robakami i karaluchami, nawołując przy tym do luźniejszego dostępu do broni, to też taki najnormalniejszy nie jest ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
niesamowite jest to, że istnieją wykopki, które uważają, że Nawalny byłby gorszy od Putina


@gtk90: To prawda teraz gdy jest wojna widac jak sie ci ludzie pomylili. to czesto były przesadzone tezy majace sens tylko po czesci stad łatwo im dac wiare.
Przykładowo jednymi z pierwszych o tym, że Nawalny jest gorszy od Putina był ktoś z pisowskiego Wpotylice. Tyle, że on tam uważał, że jak Nawalny obejmie władze to Zachód
  • Odpowiedz
@szurszur Mnie dziwi że Nawalny pomimo próby zabójstwa/otrucia sam z własnej woli wraca do swych oprawców, zostaje zamknięty ale cały czas ma kontakt ze światem przez adwokatów i nadal żyje. Dlaczego teraz go się nie pozbywają jak mają do tego warunki?
  • Odpowiedz
Dlaczego teraz go się nie pozbywają jak mają do tego warunki?


@alvaroZcamaro: A po co? Zrobienie z niego męczennika tylko przysporzyłoby mu popularności, a teraz mają nad nim pełną kontrolę. Może sobie nagrywać filmiki, ale przecież nie opublikuje z łagru czegoś, na co Kreml nie przyzwoli.
  • Odpowiedz
@alvaroZcamaro: Nawalny obecnie nie stanowi zagrożenia. Po uwiezieniu jego poparcie spadło, jego wypowiedzi nadal sa blokowane dla głownego rosjskiego odbiorcy. Docieraja do paru procent społeczeństwa.
W Wiezieniu ma przebywac jeszcze wiele lat, bedzie iwele czasu aby sie go pozbyc. Teraz ma kontakt z adwokatami, bo takie maja przepisy. Potem jak zamknał sprawe beda go mogli odeslac w dowolne miejsce bez informowania gdzie przebywa.
  • Odpowiedz
euforycznie popierał aneksje Krymu


@szurszur: dosłownie 30 sekund w google żeby zweryfikować twoje kłamstwa

https://www.nytimes.com/2014/10/17/world/europe/navalnys-comments-on-crimea-ignite-russian-twittersphere.html

"Myślę, że pomimo tego, iż Krym został zajęty z oburzającym naruszeniem wszelkich norm międzynarodowych, to jednak realia są takie, że Krym jest teraz częścią Federacji Rosyjskiej" - dodał Nawalny. "Więc nie oszukujmy się. I radzę Ukraińcom, żeby też się nie oszukiwali. Pozostanie on częścią Rosji i nigdy nie stanie się częścią Ukrainy w przewidywalnej przyszłości."

Zapytany
  • Odpowiedz
@wykop_to_sciek: No przecięz wklejasz własnie to samo co napisałem. Nazwał aneksje Krymu złamaniem prawa, ale nie poparł jego zwrotu co też opisałem. Gdzie tu widzisz euforyczne poparcie?

Dodatkowo sami ludzie z Rosji uważają go za twardego narodowca z imperialistycznymi ciągotami.


@wykop_to_sciek: W Rosji jest nazywany liberałem.
  • Odpowiedz
@szurszur: nie euforyczne, ale deklarując, że nie oddałby Krymu jasno pokazuje jego zamiary.

W Rosji jest nazywany liberałem.


Przez kogo? Putina? xD

NFKRZ - youtuber pochodzący z Czelabińska i często komentujący sprawy polityczne jasno nazywa go prawicowcem, który nie różni się zbytnio od Putina

Reddit - opinia Rosjanina na temat jego poparcia w Rosji

Obecnie nie ma żadnego i według mojej wiedzy, nie ma żadnego programu politycznego poza "usunięciem Putina i
  • Odpowiedz
@wykop_to_sciek: Już pisałem o deklaracjach o oddaniu Krymu. Nie ma majacych ambicje polityków w Rosji, którzy coś takiego obiecali. Szczerze powiedziawszy nie wiem czy jacykolwiek czynni to zadeklarowali.

Te opinie to takie sobie. Pierwsza za ogólna, a druga...

Bardzo znamiennym faktem jest to, że jego otrucie nie wywołało dosłownie żadnej reakcji społecznej: żadnych protestów, nic. Wygląda na to, że poza mediami społecznościowymi nikt się nim tak naprawdę nie przejmuje.


Aresztowanie i
  • Odpowiedz
@wykop_to_sciek:
patrz tak Nawalny nacjonalista popierał ankesje Krymu , że nawet apelował o sankcje na Rosyjskie władze. Do tego opublikowano jego propozycje na stronie europejskich liberałów.

20 marca 2014 r., podczas aneksji Krymu do Rosji opublikował The New York Times artykuł Nawalnego, w którym zwrócił się o dodatkowe sankcje wobec „wewnętrznego kręgu Putina” [184] . W szczególności Nawalny wezwał państwa zachodnie do zamrożenia aktywów finansowych i konfiskaty mienia głównych rosyjskich biznesmenów
  • Odpowiedz