Wpis z mikrobloga

#wlochy #wenecja Hej mirki. Planuję podróż do wenecji i zastanawiam sie nad VENEZIA UNICA. Czy w tej best deals mam rowniez transport? Ze strony winika tylko ze mam wejscia do 14 miejsc za ponad 50 euero!? Na blogach pisali że za cos kolo 30 euro pownienem miec wejsciowki i tranport miejski. Ktos się orientuje?
  • 6
  • Odpowiedz
@Benio_Czarodziej: Hmmm, nie korzystałem, ale z tego co wynika z opisu na stronie, to raczej nie. Pytanie tylko, czy warto pakować się w taką kartę? Transport przyda się jedynie w przypadku dojazdu z lotniska Marco Polo lub chcą jechać do Murano i/ lub Burano (tutaj polecam bilet całodniowy), ew. aby się po prostu przejechać Canal Grande. Bilety spokojnie można kupić w automatach przy przystankach. Samą Wenecję spokojnie można zwiedzić na nogach.
  • Odpowiedz
@SonoIo Dziękuje serdecznie za odpowiedź. W Wenecji będę 3 dni i jeden dzień w Weronie. Ląduje w Marco polo i nocuje przy dworcu głównym maestre. Już sporo mi twoja odpowiedź klaruje sytuację. Co byś jeszcze polecił?
  • Odpowiedz
@Benio_Czarodziej: 3 dni to wystarczająco na Wenecję :) Na pewno obowiązkowo trzeba odwiedzić bazylikę św. Marka - warto przyjść rano, bo potem mogą tworzyć się kolejki. Samo wejście kosztuje bodajże 3 EUR, we wnętrzu można zobaczyć z bliska Palą d'oro - Złoty Ołtarz. Tutaj +2/3 EUR. Skarbiec można odpuścić, ale zdecydowanie warto wejść po schodach i zobaczyć mozaiki z bliska oraz wejść na balkon. Pamiętaj, aby przed wejściem zostawić plecak w
  • Odpowiedz