Wpis z mikrobloga

@Archix: U mnie już LACK czeka na chwilę czasu i przerwę w drukowaniu.

A co do pomyłek - też to zauważyłem że jak dłużej działa to coś mu odbija i przy druku multimaterial potrafi rozładować extruder i załadować ponownie tym samym filamentem. Mój sposób to przed wydrukiem multimaterial po prostu wyłączyć zasilanie octopi i drukarki, włączyć ponownie, ręcznie zmienić extruder na pierwszy materiał (wymusi to kalibrację MMU) i wtedy wrzucić wydruk
Diabl0 - @Archix: U mnie już LACK czeka na chwilę czasu i przerwę w drukowaniu.

A ...

źródło: comment_1650304557jNXjcNac9a4q9iW04FOZPx.jpg

Pobierz
@Diabl0: Ja zakładam że po prostu źle złożyłem bo on od samego początku ten walec przekręca na złą pozycję xD
LACK u mnie leży już z pół roku, jakoś nie mogę sie za to zabrać - a nawet pomarańczowy PETG od prusy kupiłem żeby tematycznie wyglądało xD
@Archix: Sprawdź czy jakiś fragment filamentu nie zaplątał się w selektorze - u mnie przez to też nie chciał się w pełni skalibrować.

LACK też pierwotnie planowałem czarny i pomarańczowy, ale przypomniałem sobie jak pięknie prezentuje się kurz na czarnym i ostatecznie zrobiłem biały (inna sprawa to że biurka też mam białe).

Do lacka polecam też szuflady: https://cults3d.com/en/3d-model/tool/printer-drawers-for-ikea-lack-table - mega wygodne
@Diabl0: Nie miał nawet szans się zły załadować bo mój MMU nigdy filamentu nie widział xD

Dzięki za link - kiedyś chyba na printables widziałem ale mi uciekło a podoba mi się ten system trzymania innych stolów