Wpis z mikrobloga

Hej Mirasy,

Odebrałem wreszcie legitymację Honorowego Dawcy Krwi wraz z podsumowaniem dotychczasowych donacji krwi i jej składników. Niby wszystko spoko, stan licznika po podsumowaniu się zgadza (2700 ml), lecz sam sposób zapisu oraz przeliczenie składników na krew pełną jest co najmniej zastanawiający.

Moje dotychczasowe donacje:

- 26.01.22 krew pełna 450 ml
- 04.03.22 osocze 610 ml = 250 ml krwi pełnej
- 21.03.22 koncentrat granulocytarny (białe krwinki) 182 ml = 2000 ml krwi pełnej

Ktoś wie o co tu chodzi? Czy to może ja się mylę w moich obliczeniach?

Wesołych Świąt wszystkim! :)

#barylkakrwi #krwiodawstwo #kiciochpyta
Pawel929 - Hej Mirasy,

Odebrałem wreszcie legitymację Honorowego Dawcy Krwi wraz z...

źródło: comment_1650210482oeh98z8kVHukgSZOCNyJZ9.jpg

Pobierz
  • 39
@Pawel929: krew pełna i białe krwinki wyglądają poprawnie,
osocze powinno być policzone jako ~200ml
ale ta donacja wygląda dziwnie bo jak niby 610ml? wszystkie maszyny jakie widziałem brały 600, 650 lub 750ml
@6th_Sense: Trochę fartownie, bo białe krwinki oddaje się tylko i wyłącznie "na zamówienie" dla konkretnego pacjenta. Zadzwoniła do mnie Pani doktor z prośbą o donację dla pacjenta chorującego na anemię hipoplastyczną, bo sprawa pilna, a ja jako jeden z nielicznych się kwalifikuję. Oczywiście zgodziłem się i cieszę się, że mogłem pomóc temu Panu :)

We wtorek stan licznika prawdopodobnie się zwiększy :)
@6th_Sense: Będzie organizowana akcja krwiodawstwa dla baryłkowiczów w najbliższym czasie w Łodzi, na którą zostałem jakiś czas temu zaproszony przez @Pociongowy

Dlatego ciekawi mnie kiedy się odbędzie i czy wybrać się do RCKiK we wtorek, czy jednak poczekać i oddać krew podczas akcji, jeśli będę miał czas i możliwość w niej uczestniczyć.
@Pjongjanska_ferma_zolwi: Legitymacja została wydana dwa tygodnie temu, a w piątek odebrana w oddziale terenowym RCKiK w Łodzi. Więc tak, jest możliwość wyrobienia sobie w każdej chwili. Potrzebne tylko zdjęcie oraz zgłoszenie chęci posiadania w rejestracji :)