Wpis z mikrobloga

Trójmiejskie lasy naprawdę potrafią mnie zaskoczyć. Wyszukując sobie takie nietypowe miejscówki, tak się złożyło, że na ostatnim spacerze szukałem drzewa... w lesie. Brzmi absurdalnie, ale naprawdę tak było, z mapą w ręku szukałem całkiem nietypowego drzewa. W Lasach Sopockich rośnie sobie dwupienny Buk. Przyznam się szczerze, że pierwszy raz w życiu miałem okazję zobaczyć drzewo, rosnące w taki sposób. Na żywo robi jeszcze większe wrażenie.

Zapraszam do obserwowania mojego tagu #szaryburekfoto pod którym wrzucam zdjęcia z miejsc opuszczonych.

Mój blog / Fanpage / Instagram

#fotografia #trojmiasto #ciekawostki #podrozujzwykopem
nightmeen - Trójmiejskie lasy naprawdę potrafią mnie zaskoczyć. Wyszukując sobie taki...

źródło: comment_16501752952nQcd8UGqyTmY9ilV2cjxB.jpg

Pobierz
  • 20
@nightmeen: Kiedyś jechałem gdzieś w mazowieckim i na jakimś #!$%@? było takie jebitnie wykręcone drzewo. Potem sobie wygooglałem to konkretne drzewo i tam podobno pod nim przeprowadzano egzekucje.
Legenda była taka, że niby po egzekuzjach zaczęło się skręcać, ale sądzę, że raczej było na odwrót. Wieszano na nim ludzi bo właśnie było skręcone xD.

Poszukam zaraz, jak ktoś kojarzy to może wrzucić.
@MateMizu: Ciekawostka podczas szukania tego drzewa. Na Podlasiu mają swoją świętą sosnę, podobną bardzo. U nich wierzono, że taka sosna chroni od chorób itd. Jak ktoś sosnę zetnie to go spotka nieszczęście np. Oślepnie xD. I dopiero wiatr im ją przewrócił.