Wpis z mikrobloga

#morskibaweu
Była już godzina 23:30. Przed samym snem, otworzyłem sobie okno i siedząc na kanapie postanowiłem zajarać sobie Icosa mimo że to gówno jest obrzydliwe strasznie. Siedząc sobie słyszałem uporczywe stukanie w szybę mojego akwarium. Wiecie, czasem to się zdarza ale to dobre 10 minut z różną intensywnością było słychać. No to nic, zjarałem, wstałem i w poświacie nocnego oświetlenia akwarium zacząłem szukać co jest kurde. Długo nie musiałem szukać bo na froncie akwarium właśnie trwała poważna kłótnia która mogła skończyć się źle. Otóż moje dwa Clibanarius tricolor upatrzył sobie jedną muszlę do której chciały wejść. Pech chciał że jeden krab dał radę a drugi już swoją opuścił i nie mógł dostać swojej muszli bo ten pierwszy skutecznie blokował wejście jak by chciał dwie dla siebie. Bidulek z gołą dupą walczył o przeżycie by zdobyć jakąś muszlę.

Przestraszyłem się... Co jak umrze jako przegrany w walce? Niestety moja pomoc nie wchodziła w grę więc poszedłem spać. Nie minęło 5 minut i usłyszałem wściekłe stukanie w akwarium. Musiałem wstać mimo późnej godziny (a rano do pracy) i obczaić co tam się #!$%@?. Okazało się, że ten z gołą dupą wskoczył w muszlę i uciekał przed tym co prędzej wygrywał. A obecny przegrany gonił go w za dużej muszli (był skazany na porażkę). Nie sądziłem, że kraby potrafią tak szybko biegać.

Jaki z tego morał? Dziel się muszlą wariacie bo nie znasz dnia ani godziny gdy potkniesz się i stracisz pozycję. W współpracy siła!

Tym czasem melduję, że Dunca którą rano pokazałem pompuje aż miło (fota będzie w komentarzu). Jest to w zasadzie Aussie Ultra Duncanopsammia axifuga "Toxic Green" i fajnie jak by rosła. Ponoć lubi silny prąd morski i dość mocne oświetlenie co jak na te korale jest wyjątkiem. Należy pamiętać, że trzeba ją dokarmiać bo symbiotycznych glonów ma bardzo malusio. (ʘʘ)

PS. Tak widzę to dino :P

#akwarium #akwarystyka #akwariummorskie #akwarystykamorska
I.....j - #morskibaweu
Była już godzina 23:30. Przed samym snem, otworzyłem sobie ok...

źródło: comment_1650108818awNxAYMGeas0ZQx0PDrIm5.jpg

Pobierz
  • 6
@Imnotokej: całe kraby XDDD
Jeszcze śmieszniej jest z ślimakami Nassariusami jak właziły mi na kaskadę (do dziś nie mam pojęcia w jaki sposób, chyba skakały ze skały na rurkę) i chlupało pół nocy, a rano na tafli wody unosiła się dwucentymetrowa pianka. A jak się mnożyły #!$%@?-z czterech zrobiło się około dwadzieścia.
Także kaskada i ślimaki to bardzo zły pomysł, 0/10 nie polecam.