Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Heavenhell: jaki model płyty głównej? Odłącz zasilanie sieciowe i obsadź ponownie pamięć RAM i kartę graficzną.

Jak możesz to zrób zdjęcie płyty głównej z podłączonymi przewodami od zasilacza. Masz wszystko podpięte? Wtyczka EPS zasilająca procesor, wtyczka ATX (bankowo masz podpiętą) i ewentualnie zasilanie karty graficznej (chociaż może być bez - zależy od karty).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Heavenhell: jeśli uruchamiasz jakiś starszy sprzęt (7-10 lat) po dłuższym czasie to podmień też baterie CMOS na płycie głównej - taka "pastylkowa" CR2032.
  • Odpowiedz
  • 0
@strusmig problem bo live CD nie mam obecnie. Odpialem dysk boot i wywaliło error o braku systemu i mniej więcej po 15 sekundach znów słychać wyłącznik i pstryk... Chyba czas na nowy sprzęt
  • Odpowiedz
@Heavenhell: możesz odpiąć wszystkie dyski, napędy i po prostu przejść do BIOSu. Jeśli też się "wywali" w BIOSie to jest kilka opcji:
- problem z zasilaczem
- problem z temperaturą CPU/GPU, chociaż nie jestem pewny, czy te "15 sekund" wystarczy do złapania temperatury maksymalnej, która spowoduje wyłączenie sprzętu (w celu jego ochrony)

Pozostaje jeszcze kwestia tej bateryjki CR2032 podtrzymującej pamięć CMOS. Podstawiałeś inną dla w ramach testu? Przy padniętej baterii
  • Odpowiedz
  • 0
@strusmig Hej przyjacielu. Sprawa nadal jest przeze mnie nie rozwiązana. Przechodzę do BIOSu i wywala wyłącznik. Dyski w biosie zdążę widzieć i tyle. Co do temp. Też mnie to zastanawia. Jeśli sprzęt stoi 2-3 godziny to off następuje gdy włącza się kde. Kartę wyciągałem. RAM również. W bios wszystko jest okej. Co do baterii od CMOS to niestety nie miałem czasu.

Co dziwne... SSD jest dyskiem "systemowy" i nie wydaje mi
  • Odpowiedz
Co do baterii od CMOS to niestety nie miałem czasu.


@Heavenhell: ok, a masz może zwykły uniwersalny miernik (multimetr)? Mógłbyś zmierzyć napięcie tej baterii i wtedy byłaby pewność czy potrzebna jest jej wymiana czy też nie.
  • Odpowiedz
  • 0
@strusmig multimetr dostępny będzie dopiero po świętach ale chyba te baterie kupię...
Myślałem że problem jest z mocą zasilacza bo dostałem 350w a stary byl 400... Obie opcje reagują tak samo. Gt690 i zajęte 4 sloty ram, to chyba sdram łącznie 3,6gb. 1hdd 320 i sdd 120.
Jeśli twoja rada okażę się trafna wysyłam wirtualny czteropak blikiem :)
  • Odpowiedz
Gt690


@Heavenhell: ogólnie to nie ma takiej karty. Jest GTX 690, ale to był taki high-end w tamtych czasach (droga karta) i bardzo prądożerna (TDP chyba koło 300W), więc.. wątpię, że to chodzi właśnie o ten model.
  • Odpowiedz